Dolaroví miliardáři jsou zase bohatší. I v Česku miliardáři žijí

Kdo by se nechtěl stát miliardářem! Mnozí z nás se chtějí přiblížit jiným bohatým lidem, které známe zejména díky časopisu Forbes, který pravidelně sestavuje žebříček nejbohatších lidí světa. I když miliardáři už nyní mají opravdu obrovské jmění, jejich jmění se v nedávné době opět zvýšilo. Konkrétně hodnota majetku dolarových miliardářů stoupla o neuvěřitelnou pětinu. I když si mnozí lidé myslí, že se miliardáři nachází jen v zahraničí, i v Česku řada z nich žije. Našli bychom u nás neuvěřitelných šest miliardářů. Kdo je mezi nimi?

Devatenáct procent – to je suma, o kterou se zvýšila hodnota majetku dolarových miliardářů. Hodnota všech miliardářů se tak zvýšila na necelých devět bilionů dolarů, což je něco málo přes 200 bilionů korun. To jsou ohromná čísla, která si ani nedovedeme představit.

Z aktuálních statistik ale vyplývá, že nestoupla jen hodnota dolarových miliardářů, ale také stoupl počet miliardářů jako takových. Počet miliardářů stoupl o rovných devět procent, a to na 2158 lidí, z toho šest se nachází v České republice.

I v Česku roste počet miliardářů

Díky skvělému a úspěšnému vývoji české ekonomiky roste také počet miliardářů i hodnota jejich majetků. Třeba i vy budete brzy mezi nimi.

Miliardáři v Česku

I když nedávné statistiky nepoukazují na nikoho konkrétního, existuje žebříček nejbohatších Čechů, které sestavil časopis Forbes. Ten umístil na první místo Petra Kellnera, který je majitelem investiční skupiny PPF. Jeho majetek se odhaduje na zhruba 310 miliard korun. V těsném zákrytu je za ním premiér Andrej Babiš, který je zároveň předsedou hnutí ANO.

Na třetím místě se podle žebříčku Forbes umístil vlastník skupiny KKCG Karel Komárek, dalším v pořadí je Radovan Vítek a následuje ho Daniel Křetínský, který v nedávné době odkoupil menšinový podíl francouzského deníku Le Monde.