Milujete barvy? Poradíme, jak z domácnosti vykouzlit exotiku

Chcete si zařídit svou domácnost, ale nevíte, jaký styl zvolit? Rustikální styl vám přijde moc přírodní, minimalistický je zase moc moderní, v retro stylu je sice dostatek barviček, které milujete, na druhou stranu je to poměrně zastaralý styl, který má do vaší spokojenosti daleko. V případě, že chcete do svého interiéru přinést barvy, poradíme vám, jak v domě vykouzlit exotiku.

Když se totiž řekne slovo “exotika”, lidem se automaticky vybaví jen a pouze barvičky. Barvičky jsou v exotickém světě plné, dokonce i mnohé barevné kombinace, o kterých jsme dříve ani nevěděli, lze zde vykouzlit. Přinášíme vám pár tipů, díky nimž bude vaše domácnost opravdu krásná, exotická, plná barev.

Vše začíná u malování

Na úvod je nutné říct, že skutečně vše začíná u malování. Pokud chcete do své domácnosti dostat trochu exotiky a barvy, na malování se musí dbát. Samozřejmě to při malování zdí nepřehánějte, vždyť chcete, aby domácnost byla zároveň moderní, ne kýčovitá a taková, v níž by se kvůli barvám nedalo spát. Ideální je zkombinovat nějakou barvičku s jinou barvičkou – tabu jsou kombinace s bílou. Raději to zkuste třeba s modrou a žlutou nebo lehký odstín zelené s oranžovou.

Pořiďte si domů barevné květiny

Malováním to však teprve začíná, nutné je mít dostatek bytových doplňkům a i květiny se řadí k bytovým doplňkům. Barevných květin je dnes na trhu mnoho, pořiďte si například krásné barevné orchideje, ale pokud chcete více exotiky, zvolte střapaté strelicie, poté třeba hvězdníky nebo případně calatheu, která vám prozradí, kdy jít večer spát.

Jaké barvy vyhrají u vás?

Nebojte se hrát si s barvami i v případě nábytku. Pistáciová křesla jsou krásná, stejně jako červené gauče nebo postele s barevným povlečením. Opatrní buďte jen při výběru koberce – v tomto případě volte radši neutrální typ podlahy.