Ekologické druhy vytápění nyní na svém vzestupu

Čím si doma vytápíte interiéry? Topná sezona je v plném proudu, což znamená, že se většina lidí nyní snaží trochu šetřit, protože je si vědoma toho, že ceny elektřiny a plynu brzy poletí nahoru. Pravdou však je, že pokud budete využívat ekologické druhy vytápění, vytápění nebude tak zatěžovat rodinný rozpočet. To ostatně potvrzují i statistiky a průzkumy, které ukazují, že ekologické druhy vytápění jsou na svém vzestupu. Aktuálně se jedná o nejrychleji se rozvíjející typ vytápění, který je zároveň skutečně nejekologičtější. 

Neustále se mluví o tom, jak je důležité šetřit životní prostředí kolem nás, jak bychom měli myslet na přírodu, aby nám tu zůstala i za padesát, šedesát let. Jenže mnozí lidé si neuvědomují, že škodí hlavně plyn a elektřina, proto se snažte vyrábět třeba solární energii. Solární panely ostatně patří k typům ekologického vytápění. 

Druhy ekologického vytápění 

Solární panely jsou jen jedním ze dvou druhů ekologického vytápění. Fungují podobě jako tepelná čerpadla čili odebírají teplo ze slunce a předávají ho do domu, kde se následně může využít třeba na ohřev vody nebo třeba jako pohon domácích spotřebičů. Solární panely lze rozdělit na termické panely a na fotovoltaické elektrárny, u nichž je trošku náročnější instalace, ovšem jsou o chlup lepším zdrojem solární energie. 

A pak tu jsou samozřejmě tepelná čerpadla, což je druhý druh ekologického vytápění. Tepelná čerpadla fungují obráceně jako lednice, tudíž čerpadla vyhřívají interiér tak, že odebírají teplo okolnímu prostředí. 

Získejte na ekologické vytápění dotaci 

Pokud jste se rozhodli vyměnit tepelné čerpadlo nebo investovat do fotovoltaiky, proč si nepožádat o dotaci, která by mohla získat alespoň část pořizovací ceny zpět? Stačí podat žádost o dotaci Nová zelená úsporám, v rámci které lze získat dotaci nejen na fotovoltaiku a tepelná čerpadla, ale také lze získat dotaci na novostavbu nebo dotaci na výměnu oken.