Jak osázíte podzimní truhlíky? Poradíme vám

S příchodem podzimu se musíme připravit nejen na nižší teploty, ale také se musíme připravit na osazování truhlíků. Z okenních parapetů totiž budou mizet oblíbené muškáty nebo ibišky. Začíná se ochlazovat, což mnohým rostlinám nedělá zrovna dobře. Nevěšte ale hlavu, vaše truhlíky nemusí být prázdné. Jak jsme zmínili, většině květinám chladno neprospívá, ale většina nejsou všechny. Truhlíky nemusí být během podzimu smutné, právě naopak. Osázet je můžete třeba trvalkami, které si s chladem v minulosti tykají.  

S osazováním podzimních truhlíků začněte už nyní – během září. To je ideální doba na sázení podzimních trvalek do venkovních truhlíků, jež budou zdobit vaše okenní parapety. I když si myslíte, že květin není na výběr mnoho, opak je pravdou – na výběr je kupodivu mnoho fantastických květin, které vynikají svou pestrostí a také tím, že snesou nižší teploty. Abyste nemuseli zdlouhavě pátrat na internetu, prozradíme vám, jaké trvalky do podzimních truhlíků vysázet.  

Okrasná kapusta do podzimních truhlíků patří 

I když kapustu nemá nikdo v lásce, okrasná kapusta se od té k jídlu trochu liší. Tu si na rozdíl od kapusty k jídlu rozhodně zamilujete, a to díky barevnosti a pestrosti. Do podzimních truhlíků rozhodně patří, o tom není sporu. Navíc jí to na okenních parapetech opravdu sluší! Dokáže snést teploty až mínus deset stupňů Celsia, okenní parapety tak může rostlina zdobit i během zimy, pokud bude zima mírná. K dostání jsou na trhu okrasné kapusty v barvě bílé, zeleno-růžové nebo v zeleno-fialové.  

Drátovec je podzimní elegán 

Drátovec neboli krásnohlávek svým vzhledem připomíná trochu zimní rostlinu, ale jedná se o podzimního krasavce, který je trvalkou a který nesmí chybět v podzimním truhlíku. Pěstuje se jako solitér, doplňuje hezky třeba okrasné zelí nebo vřes. Pohodne se však i s chryzantémami nebo třeba s maceškami, které se taky často sází do podzimních truhlíků.