Milujete cyklistiku? Vezměte si kolo i do exotických destinací

Češi podle nedávných průzkumů patří k milovníkům cyklistiky. Na jízdu na kole opravdu nedají dopustit, jsou ochotni projet na svém kole celou republiku. Mnohým lidem však Česká republika nestačí, a tak se vydávají do exotických destinací. Ano, i mnohé exotické destinace můžete poznat ze sedátka vašeho kola! Jenom je třeba vědět, jaké exotické destinace si na kole projet můžete. A že jich je! 

Na jedenáct dní na Mekong 

Máte rádi delší dovolené a chcete je strávit na kole? Co se vydat na jedenáctidenní cyklistickou túru na Mekongu? Cyklistická trasa je určená pro všechny, kteří milují přírody a také historii, dokonce si při cestě na kole i trochu odpočinete, o tom není sporu. Na kole si můžete objet třeba slavný chrámový komplex Angor Var, můžete se na kole vydat až do jižního Vietnamu, kde ústní zmiňovaná řeka Mekong. Doporučujeme se na túru vydat už ráno, bude příjemné počasí a odpoledne tím pádem strávíte třeba na lodi.  

Z Paříže do Petrohradu 

Baví vás cyklistika natolik, že jste schopní ujet na kole i tisícovky kilometrů? Pak je pro vás vhodná cyklistická trasa vedoucí z Paříže do Petrohradu, kterou podstupují opravdu jen ti, kteří mají dostatek času, kteří milují historii a zároveň i cyklistiku. Jedná se o třífázovou jízdu, která doslova kopíruje kroky napoleonské armády a vede ze zmiňované Paříže přes Německo, poté Polsko až do Ruska. Jedná se o obrovskou cyklistickou výzvu, která potrvá déle jak jeden měsíc s tím, že denně se ujede minimálně sto kilometrů.  

Na kole napříč Srí Lankou 

Srí Lanka je oblíbená destinace, kam lidé jezdí na dovolenou velice rádi. Věděli jste ale, že Srí Lanku můžete poznat i ze sedátka kola? Srí Lanka je plná stezek kolem chrámů nebo čajových plantáží, také je plná krásných, pulzujících měst. Srí Lanku můžete na kole poznat křížem krážem, doporučujeme zahájit cestu ve městě Negombo. Poté se můžete vydat do horského města Kandy, na kole objedete i ostrov Mannar nebo národní park Uda Walave.