Jak snížit příjem kalorií 

Trápí vás kalorický nadbytek a nevíte, jakým způsobem snížit příjem energie? Jelikož je právě on tím, co vám brání v efektivním zhubnutí, měli byste vědět, jak na něj vyzrát. V následujícím článku vám přinášíme několik jednoduchých tipů, které vám mohou být nápomocné i bez drastických škrtů v jídelníčku. 

Zapisujte si potraviny a vytvořte si přehled o jejich hodnotách 

Pokud chcete mít svůj kalorický příjem pod kontrolou, zapisování hodnot snědených jídel se bohužel nevyhnete. Stáhněte si některou z oblíbených aplikací do svého chytrého telefonu a každou potravinu si poznačte do svého denního přijmu. V součtu získáte přesný přehled o tom, které potraviny jsou energeticky problematické a můžete se pokusit je omezit či z jídelníčku úplně vyřadit. 

Vyhněte se slazeným nápojům 

Častým problémem bývá konzumace zbytečně velkého množství kalorií z nápojů. Jejích pití vám nepřináší pocit zasycení a nezahání hlad, ale zároveň vám může poměrně výrazně zasáhnout do kalorické bilance. Pokud si nedokážete den bez sladkého pití představit, popřemýšlejte o variantách bez kalorií. 

Omezte nežádoucí potraviny 

Stejná je situace v případě sladkostí, fastfoodů a dalších podobných vysokokalorických jídel. Z jejich konzumace obvykle přijímáte velmi vysoké množství kalorií bez dostatečného efektu zasycení. Je samozřejmě možné si podobná jídla dopřát jednou za čas, ale určitě by neměly tvořit kostru vašeho jídelníčku. 

Počítejte i s výdejem 

Neomezujte se pouze na kalkulaci kalorického příjmu, ale zaměřte se také na váš výdej. Pokud budete mít dostatek pohybu, podaří se vám dostat bilanci na přijatelnou úroveň i při jezení většího množství jídla. Poměření příjmu a výdeje je jedinou cestou k dlouhodobému hubnutí a v případě správného postupu byste tedy neměli mít větší problémy.