Jak to vypadá v zahraničí aneb letní dovolené v době koronaviru

Zatímco většina lidí se rozhodla vzdát se letos letní dovolené v zahraničí, jiné už to doma zkrátka nebaví a chtějí vidět zahraničí. Navíc řadu lidí láká fakt, že ulice, památky i pláže budou naprosto prázdné, jelikož opravdu ve vícero lidech pramení strach z možné nákazy koronaviru. Pokud patříte k těm, kteří ještě stále váhají nad tím, jestli mají nebo nemají strávit dovolenou v zahraničí, máme pro vás seznam oblíbených destinací a přibližný odhad toho, jak to tam aktuálně vypadá nebo k jakým opatřením už muselo dojít.  

Aktuální situace v Itálii 

Hranice Itálie, která se řadila k vůbec největším ohniskům nového typu koronaviru, jsou už nějaký ten pátek otevřené. To však neznamená, že je vhodné sem vycestovat. I když zde můžete trávit svou dovolenou, raději si to nechte na později. Přece jenom je Itálie jedním velkým nebezpečím, i když se samozřejmě musí dodržovat velice přísná hygienická opatření.  

Aktuální situace v Řecku 

Nyní jsou také povolené přímé mezinárodní lety do Řecka a do zdejších oblíbených turistických destinací. Turisté, kteří se rozhodnou strávit dovolenou v Řecku, se musí připravit především na to, že budou muset podstoupit namátkové kontroly hned po přistání v této zemi. I když není třeba mít negativní test na COVID-19, přísná hygienická opatření jsou samozřejmě na místě.  

Aktuální situace v Egyptě 

Egypt se zprvu může jevit jako země, která koronavirem nebyla prakticky vůbec zasažená. Je však pravdou, že zdejší situace je velice nepřehledná. Mnohé turistické ráje jsou ještě stále přetaveny na cena pro repatriované občany, kteří například stále ještě musí setrvávat v karanténě.  

Aktuální situace v Chorvatsku 

Do Chorvatska se nyní začali lidé sjíždět jako včely na med. Vykoupily se veškeré vlakové spoje, řada lidí nabalila auto a vyjela k moři. Chorvatsko se letos bude těšit nadměrnému turistickému ruchu, ovšem dodržování hygienických opatření je i nyní na místě.