Jdete na svatbu? Poradíme, co si obléknout

Svatby jsou krásné události, které se nekonají denně. Většinou se na svatbu chodí v průměru jednou za dva roky, ale samozřejmě tento interval může být častější. Pokud nejste nevěsta či ženich, pokud není nařízen dresscode, záleží jenom na vás, co si oblečete. Pánové to mají poměrně snadné, přesto volí špatně, ženy to mají o něco složitější. Pojďme si proto říct, co by si měla obléknout žena a po čem by měl sáhnout každý muž.

V současné době jsou velice populární svatby s dresscodem. Znamená to, že nevěsta s ženichem si uspořádají svatbu tematickou. Nejčastěji se jedná o retro svatbu, které jsou velice populární, někdy chtějí mít budoucí manželé svatbu historickou. Pokud však nejste hostem na takové svatbě, doporučujeme si vzít následující.

Co si má obléknout žena?

Ženy by neměly sahat po krátkých šatech, které sahají sotva pod zadeček. Dnes jsou moderní spíše delší šaty, které se dotýkají minimálně kolen. Přesně v takové délce volte šaty, které jsou upnuté do pasu, ovšem od pasu jsou rozšířené. Tento střih šatů dokonale zamaskují nehezká stehna nebo nedokonalý zadeček či boky. Kromě toho lze šaty zkombinovat s džínovou bundičkou, která vás ochrání před chladnými večery. Lodičky jsou podmínkou, protože boty bez podpatku opticky zkrátí nohy, a navíc opticky zesílí lýtka.

Vhodný je taky kostým, který je aktuálním hitem. Ten také volte s lodičkami či s jinými botami na podpatku.

Co si má obléknout muž?

Co se týče pánů, ti nejčastěji volí obleky. Jenže to není to nejlepší, co si na svatbu můžete obléknout. Přece jenom v obleku bude ženich, nemusíte po něm opakovat. Raději sáhněte po vkusných vzorovaných kalhotách, které doplníte o košili s vhrnutými rukávy. Pásek a polobotky či případně mokasíny dodají looku eleganci, kterou na svatbě nesmíte postrádat. Nesmíme zapomenout na klobouk, který se taky hodí k tomuto looku.