Jste připraveni na neohlášenou kontrolu z inspektorátu práce?

Pokud se pouštíte do podnikání, je třeba si dopředu zjistit několik důležitých informací. Každý začínající podnikatel by se měl zajímat zejména o své povinnosti, které mu jsou ze zákona stanoveny. Bohužel se stále mezi podnikateli nachází i ti, kteří jsou sice na trhu se svou společností dlouho, ale doposud o svých povinnostech nemají ani ponětí. Jednou takovou povinností je mít vyřešenou bezpečnost práce a požární ochranu, což jsou oblasti, na které se apeluje, pokud do firmy přijde neohlášená kontrola.

Neohlášené kontroly nejsou zrovna to nejpříjemnější, co firmu může potkat. Bohužel je to něco, co se denně děje. Každá firma by tak měla být na neohlášenou kontrolu připravena.

BOZP a PO jsou však oblasti, kterým ne každý zaměstnavatel rozumí. Možná právě proto riskuje a neklade na tak důležité oblasti jakýkoli důraz. Zaměstnavatelé by si však měli uvědomit, že na bezpečnost práce a požární ochranu nemusí být sami. Mohou využít služeb firmy Extéria.

Kdo je Extéria?

Extéria je firma zaměřující se na BOZP a PO. Jedná se o specialistu, který zastoupí firmu v oblastech, které jsou mnohým zaměstnavatelům neznámé. V současné době se firma pyšní skoro pěti tisíci spokojenými klienty, kteří využívají dlouhodobě jejich služeb.

S čím vším vám firma pomůže?

Pokud přemýšlíte, že si najmete služby firmy, možná oceníte vědět, s čím vším můžete počítat, v čem všem vás firma zastoupí. Co se týče bezpečnosti práce, bude se starat trvalé udržování BOZP, o školení BOZP se nebudete muset starat, stejně jako se nebudete muset starat o odbornou pomoc v oblasti pracovních úrazů. Co se týče požární ochrany, firma vypracuje požární řád, bude mít také na starosti požární směrnice a samozřejmě požární evakuační plán, který je v době požáru víc než užitečný. Starat se už nebudete muset ani o revize zařízení, jako jsou elektrické spotřebiče nebo jiná elektrická zařízení.