Projděte Beskydy za víkend. Přinášíme tipy na pěší turistiku

Každý dnes s oblibou cestuje do zahraničí, bohužel neprozkoumává krásy České republiky. Je to obrovská škoda, protože v Česku máme mnoho krásných, takřka dech beroucích míst. Jedním takovým místem jsou Beskydy, které nabízí mnohem víc než „jen“ Lysou horu, což je největší vrchol Moravskoslezských Beskyd, jenž se zároveň řadí k těm nejvyhledávanějším v České republice. Pokud přemýšlíte nad tím, že se vydáte do Beskyd na víkend, poradíme vám, kde se ubytovat, a samozřejmě neopomineme tipy na pěší turistiku.

Do Beskyd se vydává každý milovník turistiky. Jestli se také řadíte k milovníkům turistiky, doporučujeme se v Beskydech ubytovat a prozkoumat je. Kromě Lysé hory se můžete těšit i na krásné vodopády nebo na Beskydský pivovárek, jenž nabízí skutečně fantastické pivo. A aby každý den nebyl stejný, poradíme vám, po jakých stezkách se vydat.

Naučné stezky plné informací

Velice populární jsou zejména naučné stezky, které jsou obohacené o mnohé zajímavé informace. Jendou z nejzajímavějších naučných stezek je i naučná stezka Gruň – Bílý Kříž, která má historicko-přírodovědný nádech. Stezka je určena především pro pěší turisty, ale taky je vhodná pro cyklisty či rodiny s dětmi.

K dalším oblíbeným stezkám patří i naučná stezka Lysá hora, která je dlouhá zhruba šestnáct a půl kilometru a řadí se k těm náročnějším stezkám. Na stezce je patnáct zastávek a další dva doplňující panely, díky nimž budete opět o něco chytřejší.

A kde se v Beskydech ubytovat?

Co se týče ubytování, doporučujeme se ubytovat v rekreačním centru Sepetná. Právě rekreační centrum Sepetná nabízí hned několik možností ubytování, například penzion, chatu nebo hotel. Kromě toho se zde fantasticky vaří a v případě nepřízni počasí můžete využít nejen wellness služby, ale i zdejší plavecký bazén. Pro děti je zde k dispozici koupaliště a dětské hřiště.