Rusňákova investiční skupina DRFG pomáhá. Vytvořila Nadaci DRFG

DRFG není jen skupina lidí, kteří myslí pouze na sebe. Právě naopak, snaží se pomáhat a podporovat různé projekty, jak sociální a kulturní, tak i ty sportovní. Z tohoto důvodu investiční skupina Davida Rusňáka vytvořila Nadaci DRFG.

DRFG cítí velkou společenskou odpovědnost a vůči svému regionu se považuje za patriota. Myšlenka vytvoření nadace pochází od zakladatele DRFG Davida Rusňáka a současného výkonného ředitele Nadace DRFG Davida Macka. Oba si při několika společných setkáních uvědomili, že investiční skupina již dlouhou dobu pomáhá v různých oblastech, ale stále ještě nemá vlastní zastřešení v podobě nadace. Díky těmto diskuzím vznikla Nadace DRFG.

Jak Nadace DRFG funguje? Na jakých principech je založena?

Podle Davida Macka je nadace vybudována na principu univerzálního přístupu. To znamená, že její členové mají volné ruce v tom, koho budou podporovat. Mezi projekty, které chce Nadace DRFG podpořit, patří například Festival Meeting Brno. Jejich cílem je, aby se tento festival stal významnou událostí, která ovlivní atmosféru na celé Moravě.

Dalším projektem, na který se Nadace DRFG chce soustředit, je podpora finanční gramotnosti mládeže. Jedná se především o děti z neúplných rodin nebo dětských domovů. Smyslem nadace není jenom přinést finanční prostředky, ale také radost.

Mezi další cíle DRFG patří zapojení nadace do European Venture Philanthropy Association. Zajímavou baťovskou asociací je podle Davida Macka také Compagnia delle opere. Propojení nadace s podobnými institucemi zabrání tzv. letadlu, které by znamenalo rychlý pád.

Zaměstnanci se ochotně zapojili do projektu Nadace DRFG

Samotní zaměstnanci investiční skupiny Davida Rusňáka začali přispívat na konto nadace. Na letošní ročník festivalu Meeting Brno se také nemalou částkou složili lidé pracující pro DRFG. Podle Davida Macka se jedná o úžasný krok a zároveň příjemné překvapení.

Jak je vidět na základě mnoha pozitivních ohlasů a recenzí, investiční skupina DRFG se nesoustředí pouze na dluhopisy, ale ráda pomůže dobré věci a rozhodně v tom hodlá pokračovat a nadále se rozvíjet.