Stěhovací týden den po dni. Co zařídit? 

Už se to blíží a vy už konečně odpočítáváte poslední dny před stěhováním. Co ještě zařídit a na co nezapomenout? 

Sedm

Sedmý den před stěhováním se ujistěte, že máte zařízeny všechny formality. Objednali jste si stěhování v Praze nebo dalším městě? Máte jistotu, že o stěhování již vědí instituce, se kterými máte uzavřenou smlouvu? Poskytovatel internetu, elektřiny, nájmu, nebo třeba povinného ručení na vozidlo by měl být uvědomen o změně vašeho trvalého bydliště nebo korespondenční adresy. 

Šest

Ujistěte se, že jste se vypsali z povinnosti platit za popelnice v místě, kde nyní žijete. Vše mějte písemně potvrzeno a zakládejte si tyto informace ke složkám, kde máte smlouvy. 

Pět

Nyní již máte domluvenou schůzku s majitelem bytu, kde budete domlouvat reálný stav vodoměru, elektroměru a den ukončení smlouvy. 

Čtyři

Dnešní den budete věnovat balení svých věcí. To, co jste již stihli vytřídit, si úhledně naskládejte do krabic. Ty následně popište a uložte na jedno místo v bytě. Nábytek ideálně opatřete tak, aby se neotevírala dvířka při převozu. Oblečení můžete balit do pevných pytlů. Opět nezapomeňte vše opatřit jmenovkami. 

Tři

Tři dny před stěhováním by již v bytě měly zůstávat pouze předměty, které nezbytně potřebujete na další dny. Je tomu skutečně tak? 

Dva

Dva dny před velkou akcí již sbalte také potraviny a ponechte jen zapnutou lednici. I tu ale nyní dokonale umyjte, aby se vám dobře přesouvala. Zkontrolujte, že je nábytek čistý a opatřený proti poškození během převozu. 

Jedna

Ještě den před stěhováním zavolejte stěhovací firmě a dohodněte se na přesném čase, kdy k vám přijedou. Poslední noc ve starém bytě může nastat. 

Den stěhování

A je to tady. Spali jste vůbec? Možná je nervozita i nadšení vysoké a dnes jste si příliš nepospali. Dnešní den vás čeká přesouvání svých osobních věcí do nového bydliště. A také předání bytu. 

Stěhování bude klapat, když si jej dobře rozvrhnete.