Záběry, ze kterých mrazilo. Řidič naštěstí vyvázl v pořádku 

Každý, kdo viděl záběry ze závodu NASCAR Xfinity Series, si musel říct, že dnešní technika je opravdu pokročilá. Z vozu, který se nekontrolovatelně pohyboval a součástky z něj odlétávaly jako jiskry z prskavek, vyvázl totiž řidič bez vážnějších zranění.  

Odolný rám vozidla tak zachránil to nejdůležitější – lidský život a zdraví.  

Slavné tváře v ohrožení 

Nebyl to ale jen proslulý jezdec, řidič Myatt Snider, kdo se přímo ocitnul v ohrožení života. Když se auto řítilo neznámo kam, byl poblíž poletujících součástek i zástupce zcela jiného sportu. Jedna ze součástek tak jen o kousek minula ikonického hráče americké basketbalové ligy Michaela Jordana. I tato hvězda NBA se totiž byla na eventu podívat na borce na trati. Naštěstí vše dobře dopadlo. A to doslova.  

Znovu se narodil na okruhu Daytona 

Rovnou to můžeme říci naplno – závodník Myatt Snider se během závodu podruhé narodil. Až si příště bude sfoukávat svíčky na dortu, měl by toto symbolické místo navštívit za rok a sfouknout zde z dortu svíčku také. Co se vlastně stalo? Během závodu na Daytona International Speedway se jezdec při průjezdu posledním kolem dostal do nepříjemné pozice. Čumákem svého auta nešťastně zamířil do hrazení. V rychlosti, kterou se auto pohybovalo, to nebyl právě nejlepší scénář. Vozidlo se převrátilo a začalo se trhat na kusy o bezpečnostní plot.  

Kde je motor?  

Z vozidla se poté začaly sypat součástky a lidé se slabší povahou si zakrývali oči, aby nemuseli tak hrůzostrašné podívané přihlížet. Později se zbytky vozu přesunuly po trati až do trávy, kde vzplanuly. Na první pohled šlo vidět, že je to masivní nehoda. Dokonce ani motor nezůstal na svém místě. Děsivé záběry měl na dohled také Michael Jordan, který přihlížel závodu s jezdcem Bubbou Wallacem.  

Únorový závod na Daytoně se zřejmě zaryje do paměti mnoha fanouškům závodního sportu.