Tipy a rady, jak si vyrobit stylové džíny a šortky

Stejně rychle, jak se mění móda, zvyšují se i ceny v mnohých obchodech s oblečením. V současné době si můžete koupit nové džíny za pět set korun a výše, což je strašně moc. Stejně tak šortky. Dnes jsou populární především trhané šortky, které si snadno vykouzlíte doma s pomocí vlastní fantazie. V obchodech však takové šortky stojí opět pětistovku, ne-li více. Raději tedy sáhněte po nůžkách, pinzetě, po šmirgl papíru a ozdobných perličkách a vykouzlete si krásné džíny a šortky během několika minut s pomocí vlastních sil.

Jak jsme zmínili, džíny a šortky jsou dnes velice drahé. Nevyplatí se je kupovat, pokud tedy situace nehoří. Raději sáhněte po svých starých šortkách a džínech, které najdete v hloubi svého šatníku, a dejte se do práce. Poradíme vám, jak si během několika minut vyrobit stylové džíny a šortky ze starých kousků, které už dávno nenosíte.

Jak na stylové džíny?

Co se týče stylových džínů, nejdříve si řekněte, po jakých toužíte. Jestli toužíte po jednoduchých elegantních džínech, vezměte své staré džíny a našijte na ně perličky, které koupíte v galanterii. Tak snadno a rychle vyrobíte džíny, jež dnes stojí kolem osmi set korun.

Pokud patříte k rebelkám, raději sáhněte po šmirgl papíru, kterým vykouzlíte krásné a stylové díry. S pomocí pinzety vytahejte pár nitek, aby džíny vypadaly ještě stylověji. Nezapomeňte na ušmiknutí nohavic. Šmikněte nohavice nerovnoměrně a opět sáhněte po pinzetě, s jejíž pomocí vytaháte pár nitek.

Jak na stylové šortky?

Co se týče stylových šortek, ty lze vykouzlit ze starých šortek snadno. Stačí, když si u starých šortek rozpářete lem nebo lem opět ledabyle ustřihnete. Ze stylových šortek musí vyčnívat kapsy. Délku šortek tedy volte takovou, aby kapsy šly vidět. Neplatí zde, že čím kratší šortky, tím lepší. S krátkostí to zase moc nepřehánějte.

Poté opět sáhněte po šmirgl papíru a vytvořte si skvělé díry nejen vepředu, ale i vzadu na kapsách.