Upravte své staré Porsche za miliony

Máte ve své garáži nestárnoucí legendární automobil značky Porsche? Můžete si ho nechat upravit. Samozřejmě se nejedná o službu zadarmo, dokonce ji nenabízí ani leckterá společnost. Jedná se spíš o službu, kterou nabízí jenom jedna firma z milionu. Její firma Canepa, která se rozhodla upravovat především legendární vůz Porsche 959, který má ve své garáži jenom málokterý z nás, a to především z toho důvodu, že tohoto vozu bylo vyrobeno jenom 292 kusů.

Jedná se o skutečně legendu mezi automobily. Pokud máte vůz v garáži, víte, že jsou to dobře investované peníze, jejichž úrok roste každým dnem rychlostí blesku. Až do nynějška jste se museli spokojit s tím, že se budete o vůz muset pečlivě starat, jinak nebude vypadat jako nový. Nyní se však firma Canepa rozhodla nabídnout majitelům Porsche 959 nejen úpravu vozu, ale i jeho renovaci.

Na kolik taková úprava skloubená s renovací přijde?

Jak jsme zmínili, nejedná se o službu zadarmo a navíc ji nenabízí jen tak nějaká společnost. Firma Canepa nabízí opravu a renovaci za 750 tisíc dolarů, což je v přepočtu nějakých patnáct milionů korun. Cílem renovace a následné úpravy je to, aby se vůz zapsal lépe do současné moderní doby.

Co je součástí renovace a úpravy?

Nejdříve dojde ke kompletnímu odstrojení automobilu, dále se spraví karoserie a samozřejmě se automobil očistí a opětovaně nalakuje. Během úprav dojde k pozinkování, což je ochrana proti rezivění vozu. Motor se vyjme a projde podobnou úpravou.

Během úprav a renovace se Porsche zcela rozmontuje a každá část bude samostatně ošetřena, aby vůz vydržel dalších několik desítek let. Během skládání dojde k zavěšení kol a pružená bude zcela nové. Pružící jednotky jsou výdobytky moderních závodních automobilů, ani brzdy či zavěšení se nevyhne jistým modernějším změnám.

Nejvíce bude pozměněn motor. Z 450 koní se najednou stane 763 koní.