Jaké džíny bychom měli vyhodit z šatníku a jaké ne?

Móda se mění ze dne na den, což by měla vnímat především každá nákupní maniačka. Pokud jednou takovou maniačkou jste, určitě víte, co se aktuálně nosí a co nikoliv. Moc dobře víte, že se do módy dostávají retro kousky, které by měly letos zdobit váš šatník. Pokud ještě nezdobí, je načase to urychleně změnit. Dokonce se jisté změny staly i v oblasti džínů. Džíny byly, jsou a budou součástí každého dámského šatníku, ale i tento kousek prošel jistými změnami. Některé střihy z módy vyšly, jiné zase nikoliv. Otázkou je, jaké džíny se vyplatí si v šatníku ponechat.

I když se může zdát, že džíny neprochází žádnými změnami, není to tak. Džíny si nekupujeme vždycky většinou jenom v době, kdy je skutečně potřebujeme. V té situaci jsme schopni utratit za džíny, jež nám sednou, i miliony. Otázkou je, jaké dnes stojí za hřích a jaké bychom měli vyhodit z šatníku, protože se nenosí.

Bokovky jsou dávno out

Pamatujete si na džíny, které sahaly pouze po boky? Byly poměrně nepohodlné, zapínaly se na knoflík a většinou z nich ošklivě lezly boky ven. Takové džíny se nosily zhruba před deseti lety, přesto mnohé ženy je stále mají v šatnících, i když se už dávno nenosí. Takzvané bokové džíny můžete s klidným svědomím vyhodit, protože se jedná o džíny, které už nikdy v módě nebudou. Nejsou ani pohodlné a ani nevypadají hezky, proto není důvod, proč byste je měla skladovat. Raději uvolněte místo pro nové kousky, které jsou aktuálně in.

Džíny do pasu by měly zaplnit police ve skříni

Hotovým opakem bokových džínů jsou džíny do pasu, které jsou na druhou stranu dnes populární. Sahají až k pupíku, díky čemuž se dosáhne nejen maximální pohodlnosti, ale taky se zakryjí překypující boky či nepříjemná kila na bříšku, která jsme ještě nestihli shodit do plavkové sezony.

Naštěstí se dnes vyrábí džíny do pasu v mnoha dech beroucích provedeních. Například najdete na trhu džíny do pasu, které se od kolen dolů rozšiřují, taky nesmíme opomenout úzké džíny do pasu s roztrhanými koleny, což je od loňského roku obrovský hit.