Za adrenalinovými zážitky do smrtících turistických destinací

Milujete cestování a zároveň jste milovníkem adrenalinu a přijímáte každou adrenalinovou výzvu? V tom případě byste měli navštívit jednu z takzvaných smrtících turistických destinací. Jedná se o nejnebezpečnější turistické destinace, kam se člověk může vydat. V mnohých z nich jde opravdu takzvaně “o kejhák”. Risknete to a vydáte se vstříc dobrodružství naproti? 

Znáte zahradu v Alnwicku? 

Kolem zahrady v Alnwicku se točí mnoho, mnoho zajímavých pověstí. Podle všeho zdejší zahrady založila vévodkyně Jane Percy, která vytvořila doslova neobyčejnou zahradu. V sadech zahrady se najdou jedovaté rostliny, které mohou člověka ihned zabít. S tímto vědomím kráčíte zahradou a bojíte se, abyste třeba neomdleli, což se klidně může stát, pokud se k rostlinám dostanete blízko.  

Rostlin se nikdo nesmí dotýkat, stejně tak se u nich nesmíte zastavovat. Rostliny totiž fungují jako omamná látka, která člověka nejdříve omámí a poté ho usmrtí.  

A co pláž Praia de Boa Viagem? 

Už jste slyšeli o této brazilské pláži? Je velkým lákadlem pro turisty z celého světa. Specifický je zlatavý písek, nádherné západy slunce a průzračně modré moře. Při koupání však buďte velmi opatrní, je to totiž velmi oblíbené místo žraloků, kteří se zde ve velkém vyskytují. Za posledních dvacet let se zde událo více jak padesát žraločích útoků, polovina útoků byla zakončena lidskou smrtí. Žraloci jsou sem lákáni hlavně loděmi a odpady, druh, který se zde pohybuje, je známý tím, že sežere všechno, co se jen trochu hýbne.  

Lákavé jsou i činné havajské sopky 

Velkým adrenalinovým zážitkem jsou havajské sopky, které jsou lákavé proto, že jsou stále činné. Nejoblíbenější je jednoznačně Kilauea, na kterou lidé putují dnes a denně. Lidi nezajímá ani fakt, že bylo zjištěna už celá řada umrtí u těchto sopek, jdou nahoru na vlastní nebezpečí.