Co nesmíte ve vozidle postrádat v zimě?

Dnes vlastní automobil každý druhý člověk. A také každá druhá rodina vlastní minimálně automobily dva. Jelikož žijeme v moderní rychlé době, člověk ke svému životu opravdu potřebuje auto. Jízdní řády neumí každý nazpaměť, mnozí mají práci vzdálenou i několik desítek kilometrů. V případě, že vlastníte automobil, měli byste v něm mít během zimy několik nepostradatelných věcí. Víte, co všechno nesmíte během zimy v autě postrádat? 

Pokud jste vlastníkem automobilu, měli byste vědět, co nesmíte ve voze postrádat. Doporučujeme zkontrolovat si váš vůz, jestli vám něco z níže uvedeného seznamu v autě nechybí. Než opadne zima, ještě se vám některé věci budou určitě hodit.  

Škrabka na sklo, případně smetáček 

Žádný řidič nechce zažíti situaci, kdy by měl zamrzlá okna, ale neměl by škrabku na sklo. Škrabky na sklo jsou potřebné, v zimě doslova nepostradatelné. K tomu samozřejmě se hodí smetáček, který pomůže odhrnout napadaný sníh ze střechy vozidla. Každý řidič musí vědět, že se nesmí jezdit se sněhem na autě a samozřejmě musí být okna oškrábána.  

Trojúhelník se hodí po celý rok 

Součástí základní výbavy automobilu je samozřejmě také trojúhelník, který obvykle sídlí v kufru auta. Výstražný trojúhelník je potřebný ve chvíli, kdy se vám automobil porouchá a kdy chcete dát řidičům za vámi echo, že vás mají předjet, jelikož vy se daleko nehnete.  

Mnozí řidiči sice vědí, kde takový trojúhelník mají hledat, ale nevědí, jak se skládá. Neuškodí si to vyzkoušet.  

Lékárnička jako další nutnost 

A opět další nutností je lékárnička, která je součástí základní výbavy automobilu. Lékárnička se může hodit po celý rok, zejména v zimě je však nepostradatelná. Přece jen lékárnička vás může spasit ve chvíli, kdy nabouráte nebo se sklouznete po náledí a narazíte do stromu. Drobná zranění si díky ní můžete ošetřit sami.