Máte motorku v garáži? A máte vše, co motorkář musí mít?

Lidé si dnes stále více hledají takzvané offline koníčky, které by jim vyplňovaly volný čas. Offline koníčky se myslí hobby, k němuž nepotřebujeme počítače ani žádnou jinou elektroniku, trochu si tak od světa plného moderních technologií odpočineme. V současné době roste tedy počet motorkářů. Lidé jezdící na strojích zvané motorky se čím dál více prohání na českých silnicích, kupodivu se mezi motorkáři stále více nachází také ženy, jež si zamilovaly tento adrenalinový koníček. Ať už ale jste mužem nebo ženou, měli byste vědět, co všechno musíte mít, když chcete na motorce jezdit. 

Mít motorku v garáži je jen začátek, to ani zdaleka nestačí. Sice bez motorky byste se jen stěží proháněli na silničních komunikacích, ale bez dalších nutností na seznamu se také nemůžete na silnicích prohánět. Pokud tedy motorku už máte, zaměřme se na další položky na seznamu toho, do čeho musíte investovat, pokud chcete vyjet na silnici. 

Správné moto oblečení je důležité

Už jste někdy viděli motorkáře, který by jel v otrhaných teplácích a volné mikině, která by mu všude vlála? Kdepak, to opravdu není vhodné oblečení na motorku. Každý motorkář musí mít takzvané moto oblečení, které se buď skládá z moto kalhot a bundy na motorku, nebo se případně skládá z moto kombinézy, která je sice pohodlnější, za to méně praktická. 

K tomu náleží i moto rukavice a bot na motorku – zde platí, že v teniskách na motorku usednout nemůžete. Stejně tak neusedejte na motorku jen v čepici, potřebujete k jízdě moto přilbu. Ta už ale spadá do chráničů. 

Chrániče jsou další na seznamu

Jak již bylo zmíněno, bez chráničů také nemůžete vyrazit na cestu. Do této kategorie spadá moto přilba, z níž se nedívejte na cenu. Zde rozhoduje kvalita. Nechcete přeci mít přilbu, která už během silného deště praskne pod tíhou dešťových kapek. Kromě toho potřebujete také chrániče páteře a hrudníku, nepodceňujte ani ochranu dalších částí těla.