Advent v plném proudu. Kam zamířit na trhy?

Každý rok v tomto období lidé míří na adventní trhy do různých měst. Sice u nás jsou trhy také krásné, zejména ty vánoční trhy v Praze jsou doslova dech beroucí, ale i jinde na světě zažijete opravdu nádherný advent, který vám bude připadat, že je kouzelný a čarovný. Pokud vám nestačí adventní trhy u nás, prozradíme vám několik míst, kam za adventem do zahraničí. Zažijte letos ten nejkouzelnější vánoční čas.  

Zatímco pro mnohé jsou Vánoce o spěchu a shonu, pro jiné je to čas klidu a odpočinku, který chtějí strávit se svými blízkými ideálně někde, kde o vánoční atmosféru není nouze. A my přesně víme, kde to je! Na vánočních trzích, kam se vyplatí zamířit i letos.  

Vánoční trhy v Budapešti 

Do Budapeště se jezdí za zdejší architekturou, za pravým maďarským gulášem nebo za klobáskami. Někdo však jezdí do Budapeště během vánočních svátků, jelikož se zde zažije vážně kouzelný adventní čas. Každým rokem je Budapešť překrásně vyzdobená, řadí se k nejkrásněji ozdobeným evropským metropolím. Každý rok se zde setkáte s davy turistů, doslova s tisícovkami turistů, kteří si kupují zdejší maďarské výrobky, rukavice, čepice, také voňavé vánoční dekorace a kteří ochutnávají to, co je pro Maďarsko a Vánoce typické.  

Advent v Norimberku 

Věděli jste, že krásné adventní trhy mají i v Norimberku? Norimberk se řadí k historicky, kulturně i hospodářsky významným městům, kde najdete řadu malebných domků a středověkých hradů. Zdejší norimberský trh je starý téměř čtyři sta let, každý rok je zdoben nejkrásnějšími vánočními světýlky. Na zdejších trzích koupíte opravdu všechno – i tradiční zboží, které se vyrábí ze skla, dřevo nebo z textilu.  

Vánoční čas ve Vratislavi 

Chcete prožít opravdu kouzelný adventní čas? Pak zamiřte do vánoční Vratislavi, která je čarovným historickým městem, kde probíhají trhy na jednom z největších středověkých náměstí v Evropě.