I čaje prospívají zdraví. Jaké pít více?

Ptáte se, jak prospět svému zdraví? Začít byste měli ideálně u svého jídelníčku, jelikož ne nadarmo se říká, že jsme to, co jíme. Mnozí lidé na to zapomínají, ale právě tyto lidi trápí zdravotní problémy, které jsou způsobené bohužel nepřiměřenou, nezdravou stravou. Vyhněte se mnohým zdravotním neduhům a nemocem, začněte jíst trochu zdravěji. Myslete zejména na to, že sestavování jídelníčku je dobrá věc, díky které se vyhnete jídlům, jež tělu nic nepřináší. 

Svůj jídelníček ideálně oživte několika superpotravinami, jako jsou třeba ořechy, chia semínka nebo bylinky. Do svého života také zakomponujte daleko více čajů, jelikož ty tělu přináší mnoho dobrého. 

Mnozí lidé se domnívají, že pitný režim se dodržujte jen čistou vodou z vodovodu. Ale pít je povolené i čaje, které neobsahují žádné zbytečné cukry jako slazené vody. Navíc tělu přináší to, co sodovky ani limonády tělu nepřinesou. 

Černý čaj proti žaludečním obtížím

Sice dnes existuje celá řada druhů čajů, které jsou tělu prospěšné, vybrali jsme však jen hrstku čajů, jež se vyplatí pít denně. Jedním favoritem je černý čaj, který je naprosto skvělý v boji proti žaludečním potížím. Navíc je prospěšný i v případě diety, kdy dá tělo trochu do pořádku. Navíc pravidelné popíjení černého čaje automaticky snižuje cholesterol a pití černého čaje také prospívá cévám. 

Zelený čaj proti zubnímu kazu

Mnozí lidé popíjí zelený čaj proto, že chtějí spálit nějaké tuky navíc. Takto sice zelený čaj funguje, ale to není jediná věc, kterou dokáže. Zelený čaj také předchází vzniku zubního kazu, což ocení hlavně ti, kteří neradi navštěvují zubaře. Také zlepšuje náladu nebo zabraňuje poškozování buněk v těle. Z těla také vyhání zánětlivá ložiska.

Zelený čaj dodává tělu i potřebné vitaminy, jako je vitamin C, B, K nebo E. Taktéž je zdrojem řady minerálních látek.