Kovovýroba a strojírenství hledá pracovníky. Chybí desítky tisíc lidí

Stále dokola se mluví o tom, jak Česko sužuje nedostatek pracovníků. I když se to může zdát být jako neustále omílaná písnička, pravdou je, že je to stále aktuální téma, které nemá svého řešení. Nezaměstnanost je stále na svém minimu, což jen vede zaměstnavatele stále do většího zoufalství. Bohužel stále více zaměstnavatelů krachuje se svými firmami, jelikož neobsazenost volných pracovních míst vede ke zpomalení, ne-li k zastavení celého chodu podniku. Zatímco ale pro jiné je krach opravdové dno, na které si sáhnou, pro jiné je to na druhou stranu spása, za kterou děkují a radují se. Přece jenom krach jedné společnosti znamená dostatek pracovníků pro druhou společnost. 

Ani kovovýroba či strojírenství nejsou obory, které by se radovaly z dostatku pracovníků. Pracovníci chybí bohužel i v těchto oborech, o kterých se říká, že to jsou tahouni české ekonomiky a do nichž spadá i firma Steeltec, kde dochází ke svařování nebo k lisování materiálu. 

Chybí desítky tisíc lidí

Nedávno se konal zajímavý veletrh, na kterém se představilo hned několik lídrů společností působících v oborech, které jsme zmínili, čili v oborech kovovýroba a strojírenství. Ti se ostatně shodli na tom, že pracovníci opravdu chybí a chybí jich rovnou desítky tisíc. 

K nejhledanějším pracovníkům patří zejména obráběči kovů, také operátoři CNC strojů nebo technici či svářeči a strojní zámečníci. 

Zájem roste hlavně o padesátníky

Možná jste se v souvislosti s kovovýrobou a strojírenstvím setkali s tvrzením, že o padesátníky v těchto oblastech není zájem. Jenže to je jen mýtus. Lidé nad padesát let jsou dostatečně perspektivní na to, aby i v těchto oborech mohli pracovat. Zaměstnavatelé od nich budou vyžadovat jen manuální zručnost, technické dovednosti a pokud budou mít navíc zkušenosti, budou rázem placeni zlatem.