Bez pohybu nezhubnete. Jak cvičit, i když venku panuje nebezpečný virus?

Posilovny jsou stále zavřené, což nás dovádí k otázce, jak zhubnout po vánočních svátcích, které se stejně jako v předcházejících letech nesly ve znamení ustavičného jedení a přejídání se? Odpověď na tuto otázku naštěstí máme! Stačí, když se doma přemůžete. K tomu, abyste zhubli, nepotřebujete totiž posilovnu. Stačí vám to, že do svého života zakomponujete trochu pohybu. A ten může být různorodý.  

Většina lidí se domnívá, že bez návštěvy posilovny se zkrátka nevypiluje hezké břicho nebo štíhlé ruce či sexy zadeček. Ale pravdou je, že nemusíte nutně navštěvovat posilovnu, abyste se mohli radovat z opravdu krásného těla. Tajemstvím hubnutí je pohyb – a to jakýkoliv.  

Tajemství spalování lze rozdělit na dvě části 

Abyste zhubli, je zapotřebí spálit kalorie. A bez pohybu to zkrátka nepůjde. Obecně lze tajemství spalování rozdělit na dvě části. Tou první je, že hubnutí musí mít vhodnou intenzitu a také musíte dostatečně dlouho provádět onen pohyb. K výraznějšímu spalování dochází zpravidla po dvaceti minutách středně intenzivního tréninku. Do té doby se spalují především sacharidy, ať už cvičíte při vysoké nebo nízké intenzitě.  

Samozřejmě stále platí, že příjem musí být nižší než výdej. To je logické, pakliže chcete zhubnout. Proto je důležité sestavit svůj jídelníček sice z nízkokalorických, ale za to zdravých, vyvážených a nutričně dokonalých potravin, které do vašeho těla dostanou přesně ty látky, které ke svému správnému fungování potřebujete.  

Procházka nebo domácí cvičení? 

Jak již bylo zmíněno, abyste zhubli, musíte spalovat kalorie. A abyste spalovali kalorie, musíte se zkrátka hýbat. Obecně platí, že každý pohyb se počítá. Je proto na vás, jestli si vyjdete na příjemnou procházku nebo jestli budete cvičit v pohodlí domova. Každý pohyb se zkrátka počítá.