Co by v autě raději nikdy nemělo chybět?

Sichr je sichr – říká se. A to platí zejména při cestování autem. Především během dlouhých jízd se může stát, že vás přepadnou třeba žaludeční problémy a takový toaletní papír se na cestě, kde benzínka není v dohledu ani v doslechu hodí. Nejen ten by měl ve vašem sídle plonkově sídlit.  

Drobné do automatu je dobré mít k dispozici 

I když se řada parkovacích automatů dá hradit kartou, ne všude je to možné. Člověk nedokáže odhadnout, jak to bude na vesnicích nebo jak to bude v zahraničí, proto u sebe mějte neustále nějaké drobné. Respektive ne u sebe, ale v kasičce v přihrádce osobního automobilu.  

Nemusíte uchovávat v autě jmění, stačí mít v drobných třeba stovku. Nezapomínejte, aby daná částka byla opravdu v drobných. Automaty většinou nedisponují možností platit papírovými bankovkami.  

Startovací kabely nejen pro zimní dny 

Zejména během zimy se autu zkrátka nechce. Je líné, baterii se mnohdy nechce naběhnout. Proto je dobré mít po ruce neustále startovací kabely. Pak už stačí jenom požádat nějakou dobrou duši (majitele vedlejšího automobilu), aby vám půjčil trochu šťávy.  

Samozřejmě se startovací kabely mohou hodit nejen v případě, že se do nepříjemné situace dostanete vy. Mohou se hodit i ve chvíli, kdy se nepodaří nastartovat někomu jinému, kdo však tohoto pomocníka v kufru vozidla neukrývá.  

Lepící páska pro náhody 

Není věc, co by neslepila lepící páska. Tedy tak se to alespoň říká v amerických filmech poslední doby. I když – něco na tom bude. V autě může stejně jako jinde dojít k mnoha nehodám, při kterých se věci rozbijí. V takové chvíli pak alespoň do té doby, než narazíte na benzínku pomůže páska, která danou věc alespoň na okamžik slepí.  

I když mechanici nevidí takto slepené části rádi, je to někdy to jediné, co nám zachrání v autě krk.