Nízkoenergetické domy na klíč: ušetříte čas i nervy

Nízkoenergetické domy se v posledních letech stávají stále oblíbenější variantou bydlení. Ušetřit za energie po celou doby bydlení si přeje mnoho zájemců o budování vlastního hnízda. Proč si lidé volí stavbu na klíč?  

Nemusíte hlídat dotace a termíny 

Zatímco v případě stavby svépomocí jste to vy, kdo musí hlídat všechny potřebné termíny, podmínky pro udělení dotace a potřebná povolení od úřadů, v případě stavby na klíč si všechno vezme na starost odborná firma. Máte tak jistotu, že nízkoenergetické domy na klíč budou mít vše, co jste si přáli. A to včetně dodržení všech potřebných termínů i precizního vyřízení státní dotace, která může činit až několik set tisíc korun.   

Faktor času 

Při stavbě domu to ale nejsou jen potřebné povinnosti, co rozhoduje. Když si necháte postavit dům na klíč, víte dobře, kdy bude dokončen. To se v případě stavby svépomocí rozhodně říci nedá. Stavební dozor je zde také samozřejmostí, takže nedojde k omylům v rámci postupu stavby. Práce na sebe navazují, tým se stará o to, aby vše bylo dokončeno co nejdřív. Nízkoenergetické domy na klíč bývají postaveny o několik let či měsíců dříve, než když se do stavby člověk pouští sám.  

Proč stavět nízkoenergetickou stavbu?  

Přejete si, aby váš dům byl postavený v souladu se současnými možnostmi pro moderní bydlení? Všichni sníme o tom, že se naše náklady na energie budou pohybovat v co možná nejnižší míře. Vždyť již samotná výstavba představuje snad nejvyšší životní výdaje. Když se ihned rozhodnete pro nízkoenergetickou stavbu, budete mít vaše výdaje za energie zcela pod kontrolou. Úsporná řešení navíc ocení i stát, který vám na ně přispěje částkou až půl milionu korun.  

Nízkoenergetické domy, které si lidé nechají postavit na klíč, jsou jistotou, že bude dodržen nejen postup stavby, ale také vyřízení státních dotací v maximální možné míře.