Dobrodružství a odpočinek ve Starém Smokovci

Čerstvý Tatranský vzduch a jedinečnost krásných výhledu a scenárii, která na vás čeká ve Starém Smokovci, poutá a přitahuje pozornost svojí nádhernou historii. Najdete zde lanovou dráhu na Hrebienok,

Hrebienok (1285) je populárním cílem návštěvníku Vysokých Tater, na který se můžete nechat vyvézt  pozemní lanovkou  ze Starého Smokovce do výšky 1 272 m.n.m a zažijte pocit, který měla i královna Alžběta při návštěvě Vysokých Tater.

Ve Starém Smokovci najdete Grandhotel Starý Smokovec, který se nachází pod Slavkovským štítem v srdci Vysokých Tater. Hotel postavený roku 1904 v secesním stylu. Svým luxusním zařízením a službami, patří k nejvyhledávanějším hotelům ve Vysokých Tatrách

Pro rodiny s dětmi hotel nabízí, dětský bazén, dětský klub, hřiště v areálu a zatím co bude o děti postaráno, tak si můžete dopřát wellness v plném rozsahu, který zahrnuje bazén, vířivku, finskou saunu, parní lázeň a mnoho dalších.

Nabízí také elegantní kuchyni, inspirovanou vzácnými hosty, která vás vrátí do dob Rakousko-Uherska, svým tradičním menu si najdou cestu ke každému gurmánovy.

Co dále můžete ve Starém Smokovci podniknout? V okolí Starého Smokovce na vás čekají stezky pro pěší turistiku, vysoko horskou turistiku a pokud však dáváte přednost jízdnímu kolu, tak vás potěší i cyklistické stezky. V hotelu je k dispozici úschovna kol i půjčovna kol. Ve Velké Lomnici se nachází golfové hřiště, kde si můžete zahrát golf nebo absolvovat golfové kurzy, takže zábavu zde najdou i méně aktivní jedinci.

Okolí Starého Smokovce

V okolí Starého Smokovce můžete najít Galerii umění Tricklandia, která je vzdálená 4 min. pěšky, Muzeum TANAP  6,5 km, Horská dráha Tatrabob – 8,8 km, Skalnaté pleso – 9,3 km, Podtatranské muzeum – 13,6 km, Aquapark AquaCity Poprad – 13,7 km, Zoologické vzdělávací centrum Wild Park – 14,4 km, Belianská jeskyně – 15,9 km, a mnoho další.

V roce 1904 hotel Starý Smokovec, přivítal jako prvního hosta, korunního prince Fridricha Augusta, královská rodina v hotelu spolu s Fridrichem strávila několik měsíců,

Od té doby se stal hotel velice populárním a také ho navštívilo velké množství světových osobností z oblasti politického, kulturního a sportovního života, např. československý prezident Eduard Beneš, bývalý britský premiér Harold Wilson, herec Vlasta Burian a mnoho, mnoho dalších.

Pokud potřebujete s výběrem hotelu ve Starém Smokovci nebo ve Vysokých Tatrách poradit a pobyt zajistit, určitě neváhejte obrátit se na DCK Rekrea Ostrava, která Vám velmi ráda s výběrem vhodného ubytování pomůže.