Jaké místo je rájem fotografů?

Každý člověk má svého koníčka. Někdo miluje sport, jiný miluje hrát šachy, jiní jsou fanoušci fotografování. I když se říká, že fotografování není zrovna ten nejlevnější koníček, jedná se o hobby, které je krásné a které je i výdělečné, pokud je v tom člověk dobrý. Fotografové nejčastěji vyhledávají místa, která jsou dech beroucí a nadmíru fotografická. Takových míst se kupodivu najde ve světě habaděj. Abyste nemuseli dlouho pátrat a jezdit prstem po mapě, doporučíme vám místo, které se označuje za ráj turistů.

Samozřejmě krásných a fotogenických míst je na světě mnoho, jenže jedno z nich je krásnější než jakékoli jiné místo na světě. Zejména v posledních letech je velmi populární Polsko, nejčastěji se jezdí do Krakova nebo případně do Vroclova. Kromě těchto míst se však jezdí i do takzvaných “polských Krkonoš”, kde se natáčela krásná filmová pohádka Popelka. A když zajedete právě sem, budete mít opravdu co fotografovat.

Nadchnou zejména zdejší barevná jezírka

To nejkrásnější na Polsku jsou zdejší barevná jezírka, která najdete u známého starého dolu Babina. Jedná se o místo, které je pro turisty a cyklisty jako dělané. Stejně tak je dělané pro vášnivé fotografy.

Kolem barevných jezírek vede zajímavá trasa, která se jmenuje “Naučná geostezka bývalého dolu Babina”. Právě na této trase najdete tolik fotogenických míst, že ani paměť foťáku nebude stačit. Konkrétně trasu najdete u polského města Leknica. Jedná se o drobné místo, které je také velmi okouzlující a dech beroucí.

Jak jsme zmínili, to nejatraktivnější jsou zde antropologická barevná jezera, která se nachází přímo v bývalém lomu. Pozorovat je můžete z vyhlídkové věže.

Zajímavosti o polské oblasti

Tato oblast je sama o sobě velmi zajímavá. Například až do sedmdesátých let se zde těžily keramické jíly a také lignit. Od ukončení činnosti se sem lidé sjíždí jenom za jezery, která mají barvu nejen duhy.