Dvě pokojové rostliny, které můžete pěstovat v bytě

Rostliny či lépe řečeno pokojové rostliny jsou nedílnou součástí našich domácností. Pokud chcete docílit zabydleného dojmu, měli byste si pořídit do své domácnosti vícero květin, které budou jistým oživením vaší domácnosti. Jenže ne všechny rostliny si lze pořizovat do jakékoli domácnosti. Věřte tomu nebo ne, i rostliny mají své požadavky, jež jim musíte splnit, jinak vám neporostou tak, jak by růst mohly. Například v bytě není možné pěstovat všechny druhy pokojových rostlin, jelikož ne všechny dokážou růst v takovém prostředí.

O bytech lze obecně říct, že je zde špatná vlhkost nebo případně suchost. Taktéž ne všechny byty jsou natočeny směrem, který rostlinám vyhovuje. V případě, že chcete svůj byt oživit, máme pro vás pár tipů na takové rostliny, které do bytu jednoznačně patří.

Murraya do teplého bytu

Pokud vám smíme poradit, doporučujeme takzvanou murrayu, což je pokojová rostlina milující teplo. Ideální je pro ni umístění na západ, případně východ, miluje ale také umístění na jih, jelikož je zde dostatek sluníčka, který ke svému spokojenému životu potřebuje. Pro její spokojený život potřebuje minimálně osmnáct až dvacet stupňů Celsia, do bytů je tedy opravdu ideální. Při této teplotě krásně kvete, pokud je teplota nižší, sice roste dál, ale bez květů.

Murraya vyžaduje časté zalévání, a to hlavně během vegetace. Neměla by nikdy vyschnout, což je velké riziko, když je to milovník sluníčka. V zimě se zalévá jen opatrně, jelikož by mohla nastydnout od kořenů.

Pryšec jako další v pořadí

Pokud vám murraya neučaruje, je tu ještě nenáročný pryšec, který kvete po celý rok, pokud se o něj staráte tak, jak máte. Jedná se o ideální rostlinku do bytů, zalévá se jen občas. Je velmi odolná oproti jiným pokojovým rostlinám, dokonce vydrží sluníčko i na místech, kde jiné pokojové rostliny chřadnou.