Velký průvodce sukněmi aneb naučte se nosit typicky ženský kousek

Chcete si vybrat sukni a nevíte jakou? Ztrácíte se v mnoha střizích, délkách, látkách a typech sukní? V následujících řádcích si ukážeme a shrneme nejzákladnější rozdělení sukní a jak na ně. Naučte se nosit typicky ženský kousek, který by měl sídlit v šatníku každé ženy.

Dělení podle barvy

Každý má své vlastní preference, jiný odstín pleti a líbí se mu jiné barvy. Vedle nikdy nešlápnete s černou, hodí se opravdu všem a ke všemu. Nebojte se ale experimentovat, oblíbené odstíny mohou být baby blue, baby pink, šedá, bílá, tmavě modrá, královsky modrá, hořčicově žlutá či jiné odstíny.

Dělení podle střihu

Áčková sukně

Je zúžená v pase a rozšiřuje se u kolen. Je třeba si pohrát s mírou rozšíření u kolen a délkou. Sluší téměř všem i ženám nadměrných velikostí. Pozor ale na to, s jakými botami áčkové sukně kombinujete.

Rovná kratší sukně

Je často z džínoviny a sluší asi jen velmi hubeným, rovným dívkám. Zdůrazňuje boky a šířku stehen.

Pouzdrová sukně

Vypadá snad nejelegantněji ze všech sukní. Je ušitá tak, aby přesně sedla a kopírovala postavu. Hodně žen upřednostňuje verzi s vysokým pasem, která prodlužuje postavu.

Balonova sukně

Opět sukně, která lichotí spíše hubeným ženám a ženám, které mají hubenější nohy a horní část těla oproti pasu. Odvádí pozornost od širokého pasu.

Maxisukně

Jsou dnes velkým trendem, dokáže zakrýt celulitidu nebo větší stehna.

Nabíraná sukně

Opticky zužuje pas a dokáže vyvinout velký kontrast, pokud máte hubené nohy.

Dílová sukně

Je rozdělená na díly, střed je v jiné barvě než boky (většinou černá). Sluší ženám s širokými stehny a pasem, opticky zeštíhluje spodní část těla.

Ženám s širokými stehny a boky vysoké postavy sluší dlouhé sukně tmavých barev bez velkých vzorů, ženám plnějším ve vrchní části těla sluší spíše výraznější sukně, aby odvedly pozornost od vršku, který zakryjí třeba černým trikem, ženám s většími rameny a zády, úzkým pasem a širšími boky sluší téměř vše a rovným ženám sluší řasení a volánky.