Hyundai přijíždí s konkurentem Tesly. Co novinka má a Tesla ne?

Elektromobily jsou budoucnost. To je už déle známý fakt. Většina automobilových společností svou výrobu naprosto přeorientovala a přidala na první místo žebříčku priorit právě elektromobilovou výrobu. Automobilka Hyundai není výjimkou. Stojí za velmi oblíbenou sadou Ioniq, která se letos dočká nového přírůstku. Má jim být vůz Hyundai Ioniq 5, který má být konkurentem Tesly. Z dostupných informací se ví, že má rovnou několik předností, které Tesla nemá.  

Novinka se pyšní dlouhým rozvorem 

Tou první předností či benefitem novinky, která se má na trh dostat během letošního léta nebo podzimu, je dlouhý rozvor. Rozvorem se rozumí prostor pro posádku. Při pohledu na Hyundai Ioniq 5 si možná řeknete, že je to takový tradiční hatchback, ale popravdě má všechno o deset procent větší. Není tedy běžným kompaktním hatchbackem, ale je daleko prostornější verzí, která (se vší pravděpodobností) strčí Teslu do kapsy.  

Jeho rozvor by měl mít až tři metry, což je nejvíce ze současných automobilů na scéně. Jen pro porovnání, Tesla Model S má rozvor dlouhý 2960 milimetrů a Tesla Model X 2965 milimetrů. 

Je libo odpočinková poloha sedaček? 

Dalším benefitem, který novinka z dílny automobilky Hyundai přiveze, jsou sklopná přední sedadla. Ta se mohou řidičům automobilů šiknout v okamžiku, kdy čekají, až se dobije vůz na požadované procento. Pokud zbývá jen pár minut na dobití, proč si nesklopit sedačku a nepočkat těch pár minut v pohodlné poloze?  

I když se díky 800V architektuře nabíjí vůz velmi rychle a odpočinek v takové chvíli bude velmi kratičký, přesto je to skvělý benefit, který jen zvyšuje komfort novému vozu.  

Možnost tažení přívěsu 

I když Hyundai Ioniq 5 nebude jediným elektromobilem, který může táhnout přívěs, je dobré o této přednosti vědět. Ve vozidle se nachází mód pro tuto činnost, díky kterému auto odhadne hmotnost přívěsu a na základě toho bude předkládat dojezd.