Jak obarvit oblečení, když vás původní barva omrzela? 

Máte ve skříni několik oblíbených kousků, ale už vás nebaví jejich barva? Nebo se vám vlivem častého praní barva vymyla? Pak nemusíte oblečení nutně vyhazovat nebo ho jiným způsobem dávat pryč. Můžete ho jednoduše obarvit. Způsobů, jak obarvit oblečení je víc než dost. A nezáleží na tom, jestli chcete barvit džíny, šaty nebo cokoliv jiného.  

Duha nejen na džíny 

Tím největším problémem bývají džíny. Právě džíny bývají vyšisované častým praním. Abyste však své oblíbené džíny nemuseli vyhazovat a kupovat nové, které už nikdy nebudou stejné, můžete je vyprat v Duze. Stačí postupovat dle návodu, jen si člověk musí dát pozor na to, aby se barva nedostala barva do útrob pračky.  

Doporučované jsou také barvy Iberia, které jsou určené přesně na vyšisované tmavé oblečení. I když Duha je podle referencí ověřenější a lepší.  

Ochraňujte své kalhoty správným praním 

Abyste však nemuseli riskovat zničení pračky tím, že budete oblečení v ní obarvovat, stačí, když budete vyšisování oblečení předcházet. Nabízí se kupříkladu správné praní. Džíny se totiž mají prát naruby, aby barva co nejdéle vydržela.  

Stejně se však nedoporučuje prát džíny příliš často. Džínovina jako materiál není taková, že by se musela prát příliš často, stačí jednou za čtrnáct dnů, pakliže je nosíte příliš často.  

Nakupujte ve výprodejích 

Pakliže byste přece jenom chtěli koupit nové džíny, ale nechtěli byste za ně utrácet, nakupujte ve výprodejích. Takzvané second handy nabízí cenově dostupnou džínovinu, díky které si svou džínovou sbírku zvětšíte o několik nových kousků za stejnou cenu. A to se vyplatí, nemyslíte? 

V případě second handů (ale také nakupování v běžných prodejnách) byste měli před prvním obléknutím danou věc vyprat. A to dle návodu uvedeného výše.