Jak se dostat co nejrychleji do formy? Tipy a rady

Vadí vám, že se už nenacházíte v takové formě, v jaké jste se nacházeli před pár lety? Chcete se do ní opět vrátit a pyšnit se postavou, kterou vám tehdy kdekdo záviděl? Je naštěstí mnoho způsobů, jak se můžete dostat do formy. Chce to jenom začít praktikovat několik rad a tipů, které vás zaručeně do zmiňované formy dostanou. O čem konkrétně je řeč? 

Hlavně to zprvu nepřepalte 

Tou největší chybou, které se lidé dopouští, jsou takzvané přepálené sporty. Jinými slovy když se to na samotném začátku přežene, člověk se druhý den do cvičení nebo jiné sportovní aktivity už nepouští. Proto začněte pomalu a postupně svůj výkon zlepšujte, své skóre navyšujte a své rekordy pokořujte. Vyhnete se tím svalové horečce i příšerným křečím, které vedou z příliš namoženého pohybového a svalového aparátu.  

Pokud si chcete být jisti tím, že to nepřepálíte hned ze začátku, doporučujeme začít s takzvanou rychlou chůzí. Zkrátka se vydejte na procházku nebo na túru, kde se ihned rozpohybujete. I chůze je pohyb či sportovní aktivita, dokonce ta nejpřirozenější pro lidské tělo.  

Pohyb si dopřejte denně 

Je důležité si opět vypěstovat návyk na sport. Proto se hýbejte denně. Nezáleží na tom, jestli to bude hodina na rotopedu nebo dvacet minut aktivního cvičení či půlhodinová procházka. Pohyb se znovu musí stát součástí vašeho každodenního života, jenom tak se budete radovat ze skvělé formy během pár týdnů či měsíců.  

Zatímco pohyb obecně si dopřávejte opravdu denně, aktivní cvičení by z toho mělo činit půl hodiny po dobu pěti dnů. Nemusíte samozřejmě pět dnů v týdnu navštěvovat posilovnu, stačí si dopřát pětkrát týdně třicetiminutové cvičení při oblíbeného pořadu. Třicet minut po dobu pěti dnů si najde každý. Když se stíhají sledovat seriály, stíhá se i cvičit. Navíc půlhodina opravdu není mnoho.