Na tvrdosti záleží, aspoň co se matrací týče. Hitem jsou ty, které mají zóny tvrdosti

Jak vybírat matrace? Ať už máte zájem o levné matrace nebo upřednostňujete kvalitní matrace za vyšší cenu, v obou případech bude rozhodujících několik faktorů. Především to budou rozměry (potřebujete matraci 90×200 nebo matraci 100×200?). Poté je důležitým kritériem výška matrace a v neposlední řadě také tvrdost neboli tuhost matrace. Poslední zmíněná vlastnost je ze všech vlastností nejvíce klíčová a důležitá. 

Možná si nyní říkáte, že kvůli tvrdosti matrace budete muset zamířit do kamenné prodejny, kde si budete muset matraci vyzkoušet. Naštěstí tvrdost matrace se dá krásně odhadnout, a to podle vaší váhové kategorie. Obecně platí, že těžší lidé volí matrace tvrdší, lidé s nižší hmotností zase měkčí, která se jím lépe podvolí. 

Hitem jsou matrace se zónami tvrdosti

Pokud vám nevyhovuje ani příliš tvrdá matrace, ani příliš měkká, dokonce ani její zlatý střed, vyhovovat vám bude hit světa matrací. Jsou jím matrace se zónami tvrdosti, které budou vyhovovat všem náročnějším klientům. 

Jedná se o nejmodernější druh matrací, který je specifický svým zónováním. Jednotlivé zóny se přizpůsobují lidskému tělu, zároveň mu však poskytují dostatečnou oporu a opěru. Zatímco jiný tvrdost je v okolí hlavy, jiná zase na zádech. 

Odborníci si tento typ matrací nemohou vynachválit. Právě oni si víc, než kdokoliv jiný uvědomuje, že pro každou část těla se hodí jiná tvrdost. Zatímco dolní končetiny potřebují trochu jinou tvrdost, jinou uvítají záda.

Matraci si po sedmi letech vyměňte

Ať už se rozhodnete pro matraci tvrdší nebo měkčí, po sedmi letech aktivního používání ji vyměňte. Mnohé matrace mají vyšší životnost, ale toto je doporučená doba, po které se sluší matraci vyměnit. Důvodem toho je fakt, že po sedmi letech používání už není matrace tak kvalitní a pohodlnou oporou zádům, která posléze spíše trpí.