Jaké má výkup nemovitosti výhody?

Není tajemstvím, že se na trhu nachází celá spousta nemovitostí, které jen stojí a chátrají. A jejich majitelé nemohou prodat nemovitosti na klasickém realitním trhu právě proto, že jsou v dezolátním stavu. V takovém případě nastupuje na scénu výkup nemovitostí – služba, která vykoupí dům, byt, pozemek a jiné, a to včetně věcného břemena, dluhů nebo exekucí.  

Stále více poptávaná služba 

Zejména v posledních měsících je výkup bytu či domu stále více poptávanou službou. Může být totiž řešením situace, kdy se nacházíte ve finanční tísni. Mezi hlavní výhody totiž patří rychlé vyplácení peněz, a to prakticky na ruku. Jelikož nečekáte na to, až se nemovitost prodá, ale automaticky předáváte nemovitost do vlastnictví vykupující společnosti, peníze jsou vám velmi rychle připsány na účet nebo, jak bylo zmíněno, dány na ruku.  

Navíc neřešíte žádné věci vztahující se na prodej nemovitosti. Nemusíte nikoho kontaktovat, nemusíte fotit objekt, nemusíte ani procházet objekt se zájemci o nemovitost. A také nemusíte sepisovat dlouhou smlouvu nebo obcházet úřady či řešit další věci, které jsou s prodejem nemovitosti neodmyslitelně spojeny. 

Kdy využijete výkup nemovitosti? 

Situací, ve kterých právě výkup bytu nebo domu přichází vhod je celá spousta. Kromě toho, že se octnete ve finanční tísni, kterou budete chtít co nejrychleji vyřešit se může stát, že se před vámi objeví investice, kterou nebudete chtít pustit. Jenže na ni nebudete mít peníze a výkup nemovitosti je skvělou možností, jak peníze okamžitě získat.  

Navíc se využívá i v případě, že je na nemovitost udělena exekuce nebo má jiný podobný „černý puntík”. Společnosti vykupující nemovitosti totiž na tento seznam černých puntíků nehledí, zajímá je nemovitost jakákoli.