Jaké rostliny volit do kuchyně?

Rostliny rozhodně patří do interiéru a rozhodně mají v interiéru své místo. Pravdou však je, že mnozí lidé si myslí, že se hodí rostliny všude jen ne do kuchyně. Jenže právě do kuchyně se rostliny hodí nejvíce! Rostliny mají v kuchyni rozhodně své místo, vypadají velice esteticky, navíc mají v kuchyni velký význam. Vezměme si třeba bylinky, které si v kuchyni necháme – nebudeme je zapomínat přidávat do pokrmů, dodají našemu jídlu šmrnc, navíc krásně rozvoní jakoukoli místnosti v domě.  

Rostliny v kuchyni taktéž pohltí veškerý pach a hezky pročistí vzduch. Proto nad nimi nemávejte rukou a nějaké krásné rostliny si do svého interiéru zkrátka pořiďte. Mnohé rostliny vás dokonce uklidní, přece jen kuchyně bývá často místem velmi stresujícím.  

Nabízí se však otázka, jaké rostliny do kuchyně patří. Obecně lze říct, že do žádné kuchyně nepatří jedovaté rostliny, ani rostliny trnité nebo opadávající. Stejně tak je třeba se vyhnout těm, které jsou náchylnější na škůdce nebo které je třeba ošetřovat chemickými postřiky a nebezpečnými látkami. Taktéž se vyhněte rostlinám, které zachytávají nečistoty nebo které se velice špatně omývají.  

Jaké rostliny do kuchyně volit? 

Jaké rostliny do kuchyně nevolit, to jsme si již prozradili. Nabízí se však otázka, jaké rostliny naopak do kuchyně zvolit. Nejlepším možným řešením je takzvaný zelenec, který krásně čistí vzduch a který odstraňuje ze vzduchu takzvaný formaldehyd a xylen. Navíc dokáže přežít i několik dní bez zalití, nevadí mu ani sluníčko, ani stín.  

V menších kuchyních, kde bývá teplo, se daří dracéně, která vyžaduje jen mírnou zálivku, na oplátku nám také vyčistí vzduch. Nemusíte se být ani citrusů nebo kávovníků či klasických německých fialek.  

Nezapomínejte na bylinky 

Do kuchyně se samozřejmě hodí i zmiňované bylinky, které mají v kuchyni jednoznačně své místo. Doporučujeme pěstovat hlavně mátu, bazalku, také pažitku a petržel.