Co jste nevěděli o automobilce Toyota, nejhodnotnější automobilové značce světa

Jaké automobilové značky lidé preferují? I když v České republice na automobilku Toyota moc nenarazíme, pravdou je, že právě automobilka Toyota je velice oblíbená. Jedná se o japonského giganta ve světě automobilového průmyslu, který opět obhájil prvenství v žebříčku “Nejhodnotnější automobilové značky světa”. Kromě tohoto úspěchu se stále udržel i mezi deseti nejhodnotnějšími značkami celého světa, kde se drží už nějaký ten pátek.  

Toyota je japonskou značkou, která vyrábí opravdu kvalitní, spolehlivé vozy, které dováží nejen do Evropy, ale také do Asie nebo Austrálie. Neustále přináší na trh novinky v podobě skvělých a propracovaných automobilů s nejnovějšími technologiemi. Podle odhadů tato automobilka každým rokem vyrábí neuvěřitelných deset milionů vozů ročně. A každé jediné je známé svou spolehlivostí a využíváním moderních technologií.  

Zmiňme si však něco víc o této automobilce, kterou můžeme znát zejména z působivých a dobře zapamatovatelných televizních reklam.  

Zajímavosti o automobilce Toyota 

  • Toyota není jenom automobilka, ale je to také název města, které leží v prefektuře Aichi.  
  • Toyota není jenom nejhodnotnější automobilovou značkou světa, ale je to také automobilka prodávající nejvíce hybridů na světě. Právě hybridy je automobilka proslulá.  
  • Věděli jste, že dlouhověkou baterii mají na svědomí inženýři z Toyoty? Právě jim vadilo opotřebení baterie, nechtěli mít z toho obavy, a tak dlouhověkou baterii vymysleli.  
  • Prius je typický vůz automobilky Toyota. Věděli jste ale, že toto vozidlo nemá jeden druh pohonu, ale rovnou dva druhy? 
  • Věděli jste, že hybrid, kterým je automobilka Toyota tak proslulá, je nejúspornější do města? Zatím se nenašlo jiné řešení, které by mělo úspornější pohon do města.  
  • Toyota je obrovský koncern, do kterého spadá nejen prémiová značka Lexus, ale také Daihatsu.