Jaké sporty patří k nejoblíbenějším v USA?

Jaké sporty se řadí k nejoblíbenějším? Pokud bychom se měli podívat na Českou republiku, řekli bychom, že k nejoblíbenějším sportům patří rozhodně fotbal nebo také hokej. Jenže podívejme se na Spojené státy americké, kde se hlavně výplata jednotlivých profesionálních sportovců podstatně liší. Jaké sporty jsou tedy nejoblíbenější v daleké Americe? 

Sport hraje i ve Spojených státech amerických velice důležitou roli v životech lidí. Zájem o sport roste hlavně ve školních letech, kdy se děti začínají přihlašovat do svých prvních sportovních kroužků, které jsou často velice důležitým milníkem v jejich životech, často je dokonce přivedou i na tu správnou dráhu. Podle nedávného průzkumu jsou u Američanů na prvním místě týmové hry. V těchto sportech jsou ostatně velice dobří.  

Americký fotbal je nejoblíbenější 

Pokud bychom měli vypíchnout jeden sport, který je v Americe skutečně nejoblíbenější, vypíchli bychom bezesporu americký fotbal. Ten se velice liší od našeho klasického českého fotbalu, je agresivnější, ale stejně atraktivní. Americký fotbal však není jenom o týmové hře a o jisté míře agresivity, ale je také o bojovnosti, o dravosti, také je o dávce surovosti, bohužel. Ostatně to jsou všechno vlastnosti sportu, které ho dělají tak atraktivním.  

Americký fotbal není nic složitého na pochopení, i když se to tedy na první pohled může zdát. Brankové hry se účastní vždy dva týmy, kdy každé družstvo musí mít minimálně jedenáct hráčů. Ti se snaží o to, aby získali více bodů než jejich protihráč.  

Další oblíbené sporty ve Spojených státech 

K dalším velice oblíbeným a zároveň atraktivním sportům patří v USA baseball. Je to pálkovací míčová hra, které fandí diváci napříč světem. Pokud se pojedete podívat do Ameriky, rozhodně byste alespoň jeden baseballový zápas měli vidět. Je to zážitek na celý život, který najednou neuvidíte jenom v televizi, ale skutečně na vlastní oči.