Migranti jako problém číslo jedna. Kam aktuálně míří?

Migrace – to je aktuální problém číslo jedna, který podle všeho nemá zatím kloudné řešení. Neustále se země mezi sebou dohadují o tom, kdo a kolik migrantů přijme do svého náručí. Mnohé země odmítají migranty, jelikož se jim podle všeho nedá věřit a mohou v zemi napáchat nepříjemné potíže. Kolem migrace se také točí všechna média, která sledují, co se to vlastně ve světě děje. Nyní se do světa přiřítila zpráva, že migranti už do Evropské unie nemíří, tedy alespoň ne v takovém množství. Podle aktuálních údajů se jejich množství neustále snižuje. Přesto stále mají namířeno do jedné země, a to konkrétně do Španělska.

Konečně se můžeme radovat z toho, že se počet nelegálních přechodů přes vnější hranice Evropské unie snižuje. Snižování probíhalo během první poloviny letošního roku a nyní by mělo snižování zase pokračovat. Podle všeho se počet nelegálních přechodů snížil, a to na šedesát a půl tisíce lidí. Snížení je tak znatelné, podle všeho se snížil počet na polovinu, což uvádí evropská pobřežní a také pohraniční stráž.

Migranti míří do dvou zemí Evropy

I když se počet nelegálních přechodů přes vnější hranice menší, stále se najdou země, do nichž míří migranti více než do jiných zemí. Konkrétně míří do Španělska a ve velkém také do Itálie. Atraktivnější je ale Španělsko, kam během první poloviny roku připlulo zhruba osmnáct tisíc běženců. Do Itálie během první poloviny letošního roku připlulo zhruba sedmnáct tisíc běženců.

Itálie migranty nechce

Španělsko je pro běžence atraktivnější především z toho důvodu, že země nemá tak přísné podmínky jako Itálie. Itálie nemá o migranty zájem, proto si osvojila velmi tvrdý přístup. Nový tvrdší přístup se začal preferovat poměrně nedávno a už v červnu se viděly výsledky. Například v červnu dorazilo do Itálie jenom tři tisíce migrantů, což je oproti červnu loňského roku pokles o skoro devadesát procent.

Do Itálie i Španělska míří zejména občané Tuniska a také Eritrejce.