Není vysavač jako vysavač. Co umí ty dílenské?

Když se mluví o vysavači, představí si většina z nás pomocníka, kterého má každá domácnost. Ten zvládne rychle a efektivně vysát nečistoty z různých druhů podlah. Kladem bývá univerzálnost vysavačů, které lze použít třeba na:

  • Koberce
  • Vinyl
  • Dlažbu

Nutno ale dodat, že domácí vysavače nejsou to jediné, s čím se lze setkat. Na trhu existují i takzvané průmyslové neboli dílenské vysavače. Ty posouvají možnosti ještě o pořádný kus dopředu. Co dokážou? Podívejte se.

Sací výkon

Ten dnes bývá u domácích vysavačů značně omezený, což se může podepsat na tom, jak dokonale umí nasát jednotlivé nečistoty. Oproti tomu dílenské vysavače mohou mít výkon podstatně vyšší, což se samozřejmě pozitivně projeví na tom, jakou sací sílu dokážou mít. Umí si poradit jak s drobnými nečistotami, tak hravě nasají i větší a těžší kusy odpadu, která je třeba eliminovat.

Možnost mokrého vysávání

Jak je konstruována většina domácích vysavačů? Tak, aby si poradily výhradně jenom se suchými nečistotami. Nutno ale dodat, že moderní průmyslové vysavače zvládají nejenom to. Řada daných modelů je určena také k takzvanému mokrému vysávání. Není tedy problém jejich použití i v místech kde se na vysávané ploše nachází tekutina. Nejenom, že daným vysavačům nevadí, ale ony ji zvládnout také bez problémů a zcela bez komplikací vysát. Pro všestranný úklid ideální.

Vysávání těžkých a ostrých nečistot

Běžné vysavače v domácnosti jsou nejčastěji určené pouze na vysávání prachových částic, popřípadě malých drobků. S velkými nečistotami si buď neporadí, nebo je zde dokonce riskováno to, že mohou vysavač poškodit. U těch průmyslových nejenom že dané problémy nehrozí, ale tyto vysavače jsou často na tyto nečistoty přímo určené. Může se jednat i o vysávání ostřejších předmětů, které by u domácích variant protrhly sáček na nečistoty, nebo nádobu na odpad poškodily.