Pulze, nová generace elektronických zařízení na zahřívání tabáku

E-cigarety a další elektronické tabákové alternativy  si získaly přízeň nejednoho uživatele již před nějakým časem. Příchod prvních vlaštovek v této oblasti způsobil hotovou revoluci. Jednalo se totiž o jeden z významnějších kroků dopředu po relativně dlouhé době stagnace a vývojářského pohodlí. Každý, kdo se více či méně zajímal o podobné produkty, se začal alespoň zajímat o tyto elektronické vychytávky, které slibovaly menší škodlivost pro tělo a další řadu benefitů. Prvotní pobláznění však poměrně rychle opadlo a růžové brýle začaly nadšeným uživatelům pomalu padat z očí.

Není všechno zlato, co se třpytí…

Ačkoliv hlavním a nejvýraznějším prvkem, kterým se tyto nové produkty snažily oslnit zákazníky, byla nižší škodlivost, postupem času se ukázalo, že i přes jistý úbytek toxinů vstřebávaných do těla tato zařízení rozhodně nepředstavují bezrizikovou alternativu. Argument škodlivosti tak poněkud ustoupil do pozadí a výrobcům nezbývalo nic jiného, než uživatelům nabídnout nové, lepší a zajímavější benefity. 

Nenápadné řešení

Nepříliš pozitivní vliv na naši celkovou kondici však rozhodně není jediný nešvar, na který stálo za to si posvítit. Na řadu tak přišlo postupné odstraňování dalších a dalších nežádoucích efektů, které obtěžovaly nejen samotné uživatele, ale i jejich bezprostřední okolí. Velké oblibě se v současnosti těší zařízení na zahřívaný tabák. Díky technologické změně, která obchází proces hoření se podařilo odstranit řadu nežádoucích efektů. Právě proces hoření, během něhož se u klasických výrobků uvolňuje nikotin, stojí za většinou nežádoucích důsledků užívání. Kromě nikotinu se během něj totiž do těla vstřebávají i toxické látky jako je:

  1. Dehet
  2. Oxid uhelnatý

V momentě, kdy došlo k odstranění této fáze a jejímu nahrazení pouhým nahřátím náplně obsahující tabák na určitou požadovanou teplotu, došlo k odstranění hned několika efektů. Mezi ty nejpopulárnější zařízení se v současnosti řadí například Pulze. Ten uživatelům nabízí možnost vychutnat si svůj oblíbený rituál bez:

  • Zažloutlých zubů a nehtů
  • Zápachu oblečení
  • Zadýmených místností

Pulze a další podobné zařízení tak představují jeden z aktuálních jedniček, kteří celé oblasti určují a udržují dynamické tempo.