S hlukem v okolí se dá bojovat, dejte na naše rady

Často se vám stává, že kvůli hluku okolí nemůžete klidně spát? A ani přes den to nebývá o nic lepší? Mnoho lidí se s hlučnými sousedy a provozem na ulicích setkává denně a v průběhu dní si na něj dokáží tak nějak zvyknout. Ovšem nebylo by jednodušší se nadměrného hluku jednoduše zbavit, než jej přecházet jako běžnou součást svých životů.

Domov by měl být místem klidu, kde se všechno odehrává naprosto ve vlastní režii majitele. Nenechejte si proto okolím zkazit chvíle pohody a vychutnávání tepla rodinného krbu, raději přistupujte k efektivními řešení situace, po kterém už nikdy více nebudete v noci probuzeni (pokud sami nebudete chtít).

Co nejčastěji vytváří ruch kolem nás?

  • dopravní prostředky
  • ruch lidí na ulici
  • hluční sousedé
  • přítomnost výrobních závodů v blízkosti bydliště
  • přítomnost hospodářských zvířat v okolí

Dopravní prostředky jsou častým původcem hluku. Automobil dnes vlastní téměř každý člověk a pokud ne, dopravuje se do zaměstnání veřejnou dopravou. Přeplněné silnice vozidly dokáží vyprodukovat opravdu nesnesitelné množství hlasitých zvuků. To může být skutečně otravné a nekonečné.

Lidé na ulici také nejsou zrovna tichým aspektem života. Jeden člověk sám dokáže být opravdu hlučný, natož pak celá masa lidí pohybující se denně pod našimi okny.

Hluční sousedé mohou život jak v domě, tak v bytě výrazně nezpříjemnit. Křik, dupání, hlasitá muzika nebo televize, hlasité stroje neustále v chodu… to všechno sousedským vztahům dvakrát nepřidá.

Jestli se ve vašem okolí nachází fabrika nebo jakýkoli výrobní závod, můžete počítat s neustálým a ničím neřízeným hlukem. Jinak tomu není ani v případě výskytu hospodářských zvířat v sousedství. Takové krávy svým bučením v noci opravdu přinutí člověka přemýšlet na svým pacifistickým vnímáním světa.

Jak zabránit hluku, aby vám znepříjemňoval život?

Pro život bez hluku se však nemusíte stěhovat jinam. Se zbavením nesnesitelně hlučného okolí pomůže akustická izolace, která se umístí na stěny vašeho domova a tím pádem už k vám žádný ruch nebude mít šanci proniknout. To samé bude platit i opačně, že vy už nadále nemusíte svým běžným fungováním rušit sousedy.

Pokud bojujeme se stádem divokých koní, ke kterému se dá přirovnat neustálé dupání sousedů nad námi, klidu se nám dostane tak, že zabezpečíme odhlučnění stropu. Ideálně by se mělo místo odhlučnit materiálem s co možná nejvyšší objemovou hustotou, která zamezí průniku veškerého množství zvukových vln.

Zvolte pro to specializovanou firmu, která vám kromě montáže a prodeje dokáže i poradit, jakým směrem by se vaše kroky měli při vynucené, ale zároveň potřebné rekonstrukci ubírat.