Studie prokázala, že kočky mají pozitivní vliv na naše zdraví 

Máte doma nějakého toho chlupatého přítele, který s oblibou vrní, když přijdete domů? Podle nové studie byste mu měli děkovat nejen za lepší psychické, ale také fyzické zdraví.  

Nižší riziko infarktu 

Před časem se v odborném časopise Journal od Vascular and Interventional Neurology objevila studie, podle které mají majitelé koček nižší riziko rozvoje infarktu myokardu.  

Majitelé koček podle studie trpí také menším počtem kardiovaskulárních onemocnění než lidé, kteří vrnícího kamaráda doma nemají.  

Autoři studie dokonce navrhují, aby vysoce rizikoví jedinci zvážili pořízení kočky pro svou domácnost.  

Ať žije oxytocin 

Mít doma kočku má dokonce pozitivní vliv i na naši náladu a rozpoložení. Podle klinické psycholožky Melanie Greenberg dochází při mazlení kočky k uvolňování oxytocinu. Právě tento hormon je klíčový pro celkové snížení stresu a napětí v rámci našeho běžného života. Pomáhá tak nejen lidem s úzkostmi, ale i běžné populaci.  

Krevní tlak v normálu 

Kromě těchto poznatků bylo zveřejněno také několik tvrzení o tom, že majitelé koček vykazují stabilnější hladiny krevního tlaku. Prokázalo se, že právě oni se ve vypjatých situacích dokáží chovat vyrovnaně a reagovat s klidným úsudkem. Kromě nižšího rizika infarktu tak vykazují lepší hodnoty naměřeného tlaku.  

Léčivý obklad 

Když nás něco trápí, kočka si na postižené místo s oblibou lehá. Její teplo a přítomnost nás dokáží uvolnit. Lékařské studie ale zmiňují i vibrace o frekvenci 25 hertzů, které podle průzkumů zvyšují pevnost kostí a podporují hojivé procesy. Zdá se, že nám kočka ochotně pomáhá k tomu, abychom také měli devět životů.  

Samozřejmě víme, že kočky jsou noční tvorové. Pokud se jim ale věnujete přes den a dopřejete jim dostatek zábavy, večer usnou společně s vámi a nohy vám budou lovit až ráno. Když si na vás kočka večer lehne, zklidníte se a lépe se vám bude usínat. O mačkání telefonu nebude ani řeč – musíte se přeci věnovat svému léčiteli a oplatit mu jeho péči.