Unikátní hodinky z Baselworldu. Budete je mít na ruce právě vy?

O hodinkách se tvrdí, že jsou to nezaměnitelné a nepostradatelné doplňky dělající outfit dokonalým a konečným. Pokud nenosíte hodinky na svých rukou, jako kdybyste nebyli celkově oblečeni. Hodinky jsou opravdu něco nepostradatelného, to ostatně může leckterý módní kritik potvrdit. V případě, že chcete svou sbírku hodinek oživit nějakým speciálním kouskem, doporučujeme se zaměřit na hodinky z Baselworldu, které zatím nemá na zápěstí jen tak někdo. Pokud nevíte, o jaké hodinky se jedná, dovolte nám je představit.  

Baselworld – co to vlastně je? Jedná se o jeden z nejsledovanějších veletrhů hodinek a šperků na světě. Jedná se o veletrh, který za sebou má horší i lepší časy, v současné době se veletrh nachází na jakési pomyslné hranici. Aktuálně se počet vystavovatelů pohybuje kolem pěti set, dříve bylo takových vystavovatelů kolem třinácti set.  

I když se sice vystavovatelů nachází na veletrhu stále méně, stále zde najdeme obdivuhodné kousky v podobě hodinek, které se vyplatí mít na své ruce. Vybrali jsme několik z nich.  

Patek Philippe Ref. 5172G Chronograph 

Pokud toužíte po hodinkách, které jsou stylové a které vás pokaždé zaujmou něčím jiným, jsou to hodinky od Patek Philippe. Největším lákadlem jsou konkrétně hodinky Patek Philippe Ref. 5172G Chronograph, které jsou z bílého zlata a které se natahují manuálně (v tom je ostatně jejich kouzlo). Rezerva nátahu je zhruba pětašedesát hodin, cena se pohybuje kolem třiasedmdesáti tisíc dolarů.  

Rolex Yacht-Master 12 

Dalšími velmi žádanými hodinkami v Baselworldu jsou hodinky Rolex Yacht-Master 12, které jsou z osmnáctikarátového zlata a pásek mají z bílého zlata. Luneta je matná, číselník velmi tenký a černý. Cena se pohybuje kolem sedmadvaceti tisíc dolarů.  

Hublot Big Bang Sang Bleu II 

Už jste slyšeli o hodinkách Hublot Big Bang Sang Bleu II? Jedná se o velmi zajímavé a žádané hodinky evokující inkoustem a jehlami. Číselník je synonymem precizní geometrie, osmnáctikarátové zlato dělá z hodinek hotový unikát, jehož cena se pohybuje kolem sedmačtyřiceti tisíc dolarů.