V jakých destinacích zažijete nezapomenutelné potápění?

Plánujete vyrazit na nevšední dovolenou, na které bude hrát prim potápění? Chcete letos vyrazit na dovolenou, která bude zajímavá především tím, že poznáte podmořský svět, který se neotevírá kdekomu? Pak pro vás máme tipy na zajímavá místa, která jsou díky potápění proslavená. Pojďme si několik z nich prozradit a zjistěte tak, kde zažijete nezapomenutelné potápění, na které budete vzpomínat s radostí.  

Zanzibar 

Pokud chcete poznat podmořský svět, proč se nevydat do Zanzibaru? Za zmínku zde stojí především atol Mnemba, který se nachází v nejznámější chráněné části celého Zanzibaru, a tak ho určitě neminete. Potápění v tomto atolu bude opravdu zážitkem, vždyť zde narazíte jak na mořské okouny, tak na karnasy, tak také na delfíny nebo žraloky lagunové a chňapaly či útesníky.  

Kajmanské ostrovy 

Nevšední potápění zažijete také na Kajmanských ostrovech, které jsou známé především, že vám nabídne poznat moře v celé jeho nádheře a kráse. Doporučujeme zvolit k potápění zejména Malý Kajman, kde budete plavat podél stěny v Karibském moři. V moři tak uvidíte nejen humry, které si rádi dáváte třeba k večeři, ale také můžete spatřit i nejrůznější druhy chobotnic nebo jiné podmořské živočichy.  

Maledivy 

Vůbec nejkrásnější potápění zažijete na Maledivách, které jsou ostatně známé pro výskyt velkého množství žraloků, které můžete pozorovat v bezprostřední vzdálenosti. Jestli chcete dodat potápění jistou dávku adrenalinu, pak bude potápění se žraloky na Maledivách to pravé. Samozřejmě si na své přijdou i ti, kteří rádi pozorují korály. Zdejší korálové útesy jsou opravdu dech beroucí.  

Karibské moře 

Karibské moře toho ukrývá mnoho. Pokud se však budete potápět v Karibském moři u ostrova Saba, dočkáte se nevšedního zážitku. Největší atrakcí jsou zdejší podvodní věže, které vytvořila sopečná aktivita.