Jak vyšperkovat domácnost na Velikonoce?

Velikonoce jsou svátky, které se letos nesou v krapet jiném duchu než v uplynulých letech. Stojí za tím aktuálně panující koronavirus, který dostal Českou republiku do karantény a nouzového stavu. I když venku panuje nebezpečná choroba, přesto si můžete svůj příbytek hezky vyzdobit. Udělejte si i letošní velikonoční svátky hezké, i když k vám koledníci nepřijdou. Poradíme vám, jak si svou domácnost vyšperkovat tak, aby bylo zcela evidentní, že i k vám domů přišlo jaro a s ním i svátky slavící se po celém světě.  

Vsaďte na modrou barvu 

Jaro se nese ve znamení barev, proto to doma trochu oživte. Vsaďte například na modrou barvu, kterou můžou být zdobené jak kraslice, tak okenní parapety, na které dáte třeba modřinec. Modřinec je typická jarní květina, která i vám pravděpodobně roste na zahrádce. Jeho barva je tak sytá, až z toho zrak přechází. Dejte ho proto do mističek nebo skleniček a udělejte si to doma hezké.  

Pohrajte si se slavnostní tabulí 

Jelikož se velikonoční svátky nesou ve znamení volných dnů a většinou se celá rodina sejde u jednoho stolu, vyhrajte si se slavnostní tabulí. Například si zkuste z ubrousků sestavit velikonočního zajíčka, na kterého najdete návod na internetu.  

Vrba patří do domu 

Součástí velikonoční výzdoby by také bezesporu měla být vrba, která se konečně po zimě pěkně rozrůstá do všech nejrůznějších tvarů. Vrba je hezkou dekorací například v květináči nebo ve váze, jenom je ozdobte třeba velikonočními vajíčky nebo jinými podobnými ozdobami. Buďte kreativní, fantazii se přece meze nekladou.  

Vajíčka všude, kam se podíváte 

Co by to byly Velikonoce bez vajíček. Proto kraslice naaranžujte všude, kam můžete. Hezky vypadají v dekorativní misce na konferenčním stolku, jsou také pěkné ve větším množství v tlustých vázách. Klidně je dejte i do květináče k oblíbené květiny nebo je vyvěste do oken.