Koronavirus mění módní průmysl. Jak?

Celý svět zachvátilo onemocnění, které je velice nebezpečné a na které se zatím nenachází lék. Nový typ koronaviru je nejen strašákem lidí ve skříni, ale je to také postrach celosvětové ekonomiky, kterou koronavirus úspěšně přivedl do fáze recese. Sice se dalo očekávat, že fáze recese přijde, nikdo však neočekával, že recese přijde tak brzy. Kromě ekonomiky se koronavirus projevil také ve světě módy. Ještě před několika týdny byly módní přehlídky plné zajímavých jarních a letních trendů, nyní jsou plné roušek, které se staly součástí našeho života.  

Pokud jste sledovali milánský týden módy, který vypukl na začátku roku, určitě by vás ani nenapadlo, že se móda a jednotlivé módní trendy tak razantně změní v následujících týdnech či měsících. Jenže to se zkrátka stalo. Podívejme se na módní svět a na to, jak koronavirus změnil, proměnil či jak se projevil v módním průmyslu.  

Nejen italský život se zastavil 

Mnohé země jsou stále ještě uzavřené z důvodu koronavirové epidemie. Hranice mnohých zemích ještě nadále uzavřené zůstanou. V mnoha zemích stále funguje karanténa nebo nouzový stav. Ochranná opatření jsou zkrátka nevyhnutelná, což se projevilo na životě v zemích. Zastavil se nejen italský život, ale také život v dalších koutech světa.  

Jelikož jsou ochranná opatření nevyhnutelná, jak již bylo zmíněno, má to opravdu negativní dopad na módní průmysl. Po stránce ekonomiky došlo k narušení v celosvětovém měřítku.  

Ztráty budou činit miliardy 

Módní průmysl stejně jako ostatní odvětví světa se potýkají s krizí. Bohužel ta bude mít za následek obrovské ztráty, které se dostanou ne do milionů, ale rovnou do miliard. Už nyní jsou narušeny výrobní a dodavatelské řetězce, je narušeno také propojení mezinárodních dodavatelů a spotřebitelů. Továrny se denně uzavírají, ovlivňuje to celý výrobní proces.