Udržitelná móda je in. Seznamte se se značkami udržitelné módy

Dnes se lidé ve velkém zajímají o udržitelnou módu. Důvodem toho je zvýšený zájem o ekologii. Lidé už nechtějí škodit své planetě, právě naopak – snaží se o to, aby planeta prosperovala, aby se jí dařilo, aby nedocházelo ke zbytečnému úmrtí rostlin nebo živočichů. Začínají se například minimalizovat plasty, také se milovníci módy zajímají více o zmiňovanou udržitelnou módu, která je vysoce kvalitní, i když často z recyklovaných materiálů.  

V případě, že jste taky fanouškem udržitelné módy. V případě, že máte po krk nakupování v módních řetězcích, které jednotlivé kousky vyrábí na úkor životního prostředí, seznamte se s několika konkrétními značkami, které vám nabízí kousky, jež vydrží i dlouhá léta.  

Sezane 

Jednou ze značek udržitelné módy je značka Sezane. Jedná se o francouzskou značku, která v současné době pracuje z velké většiny jen s materiálem, který je šetrný k životnímu prostředí. Zhruba ze sedmdesáti procent materiálů jsou materiály, které jsou dokonce šetrné i k rostlinám, nejen k životnímu prostředí jako takovému. Za dobu svého působení na trhu bylo recyklováno více než dvanáct tisíc kousků a veškeré krabice jsou vyrobeny z recyklovaných kartonů.  

Able 

Další značkou udržitelné módy je značka Able, která je synonymem ženské síly. Z pětadevadesáti procent vedou značku ženy, které jsou rozptýleny po celém světě jako prodejny značky jako takové. Pro značku Able, která se zaměřuje na udržitelnou módu, je především kvalita. Ale samozřejmě nejen kvalita produktů, ale kvalita života, který se zde poskytuje. Značka totiž investuje do vzdělávání žen, které si díky vzdělání mohou vydělat na živobytí a které tak mohou prolomit chudobu, ve které dlouhodobě žijí.  

K dalším značkám udržitelné módy patří značka Levi`s nebo značka Thought.