Víte, jak ušetřit na dovolené?

Doba letních dovolených se kvapem blíží. Mnozí z nás jistě vybírají svou vysněnou destinaci, do níž si kupují letenky. Někteří jedou na dovolenou až na konci srpna, jiní se radují z dovolené už v květnu. Ať už jedete na dovolenou v jakémkoliv měsíci, možná přemýšlíte nad tím, jak na dovolené ušetříte. Jistě, na dovolené by se šetřit nemělo, ale přece jenom je několik fíglů, které vám mohou ušetřit pár korun, jež následně uvítáte v baru, který navštívíte před spaním.

Říká se, že dovolenou bychom si měli užít. Jenže nikdo na ní nechce utratit veškeré své úspory. Jestli patříte k lidem, kteří si dovolenou sice užívají, ale kteří jsou zároveň zodpovědní ke svým financím, uvítáte několik tipů, díky kterým na dovolené něco málo ušetříte.

1) Využívejte pítka

Dovolená během léta s sebou nese povinnost hodně pít. Jestli hodně nepijete, můžete na dovolené zkolabovat, což nikdo jistě nemá v plánu. Raději se tedy rozhodněte hodně pít. Nemusíte si však kupovat vodu na každém rohu, raději s sebou neste láhev, kterou si po vypití opět naplňte v pítkách, které potkáte cestou.

Pítka se dnes nachází v každé destinaci a v každé destinaci z nich můžete zdarma pít. Nejvíce jich najdete ve Francii nebo taky v Itálii, kde jsou pítka na každém rohu. Samozřejmě i v Londýně či v jiných krásných a oblíbených destinacích na pítka narazíte, proto je využijte a neutrácejte zbytečně za nové láhve s vodou, které se mohou řádně prodražit.

2) Smlouvejte

Každý správný turista musí odletět s nějakým suvenýrem. Nejčastěji si suvenýry kupujeme na trzích, kde je mnoho krásných věcí, kterým jenom málokdo odolá. Tamější obyvatelé však vědí, že na turistech mohou vydělat, proto jim nabízí nesmyslně vysoké sumy za i ty nejbizarnější suvenýry. Abyste se vyhnuli zbytečně velkému a nesmyslnému placení, raději zkuste smlouvat. V mnohých případech skutečně usmlouváte zajímavou cenu, která je i o dvacet eur nižší. A to se vyplatí!