Vybíráme rychlovarné konvice podle materiálu

Rychlovarné konvice jsou nedílnou součástí každé kuchyně. Připravujeme si v nich nejen vodu na čaj, ale také na kávu, bez které mnozí z nás nedají po ránu ani ránu. Taková rychlovarná konvice je však stále jenom spotřebič, který může kdykoli vypovědět svou službu. Pokud se vám to stalo nebo pokud se třeba stěhujete a do kuchyně potřebujete koupit novou rychlovarnou konvici, víme, podle čeho vybírat.  

Jelikož je rychlovarných konvic na trhu opravdu hodně, nabízí se otázka, podle čeho takovou rychlovarnou konvici vybírat. Doporučujeme vybírat podle materiálu, jistou roli hraje i objem a příkon, ale zaměřme se na materiál. 

Plastové rychlovarné konvice 

Existují například plastové rychlovarné konvice, které jsou bezesporu tou nejlevnější alternativou konvice. Nízká cena se však podílí na nízké životnosti, bohužel. Nicméně je velmi praktická, bohužel se v ní drží pach. Musíte ji tedy častěji čistit, ale ocet si i s tímto poradí, stejně jako si poradí s vodním kamenem, který se do konvice usadí.  

Skleněná rychlovarná konvice 

Možná jste na ně už narazili, možná ještě nikoli. Skleněné rychlovarné konvice jsou zkrátka hit! Jsou po designové stránce dokonalé, proto se hodí hlavně do moderních kuchyní. Díky tomu, že jsou skleněné jsou však velice těžké. A jelikož v nich jde všechno vidět, musí se častěji čistit. Na druhou stranu se pyšní dlouhou životností a každý ji bude obdivovat, kdo projde vaší kuchyní.  

Nerezová rychlovarná konvice 

Dnes asi nejoblíbenější rychlovarnou konvicí je ta z nerezu. Jedná se o konvici za adekvátní cenu, která je odolná vůči zápachu. Hezky doladí vzhled vaší kuchyně, navíc se voda v ní rychle zahřeje. S vodou se však zahřeje i konvice, tak si dejte pozor, ať se nepopálíte.  

Keramická rychlovarná konvice 

Pokud jste milovníkem klasiky a retra, pak ve vaší kuchyni nesmí chybět keramická rychlovarná konvice. Je to originální kousek, který izoluje hluk, tudíž je to tichý domácí spotřebič. Na druhou stranu je však náchylnější k prasknutí.