Jak ulovit kapra? Finty, které zabírají

Než přijde zima a kapři se schovají na dno vodní hladiny, je třeba ulovit co nejvíce rekordně velkých kusů. Pokud patříte k vášnivým rybářům, určitě máte po ruce vhodné vybavení a chystáte se na ně. V případě, že jste v minulosti žádného kapra neulovili, ale chcete to změnit, poradíme vám, jak na to. Kapři jsou velice chytří, nenalákají se snadno, nenaletí každému rybáři “na špek”, přesto na ně existuje několik fint, které zaručí úspěšné rybaření. Už nechoďte domů bez úspěchu, ulovte si macatého kapra, který bude vaší trofejí. 

Začněte používat kapří kuličky

Znáte kapří kuličky? Jedná se o ideální návnadu na kapry. V současné době jsou kapří kuličky nebo také boilies k dostání v mnoha provedeních. Seženete je v mnoha chutích, v dipu, také boilies v různých barvách. Pokud smíme poradit, volte vždy takové, které mají výraznou barvu. Pro kapry je to zajímavá návnada, kterou chtějí prozkoumat a které většinou neodolají. V případě, že nevíte, jakou příchuť, volte vždy tu nejvíce zvláštní. Nebojte se chilli nebo podobných příchutí, opět je to něco nového a pro kapry něco doposud nepoznaného, co budou chtít prozkoumat a poznat blíž. 

Lovte na mělčinách

Většina rybářů jezdí k nejhlubším jezerům, ale pravdou je, že se vyplatí lovit i na mělčinách. Na mělčinách bývá nadmíru teplá voda, kterou kapři milují. Podle statistik se sem kapři stahují hlavně v době tření. V tomto období tak může být lov kaprů nejúspěšnější. 

Vítr jako přítel

Každý úspěšný rybář by měl vnímat své okolí, protože mu to může výrazně hrát do karet. Třeba takový vítr – jedná se o fantastického pomocníka při lokalizaci ryb. Divili byste se, jaké divy dokáže. Vítr může rozhýbat kapři k aktivitě, což se vám hodí do karet. 

Používejte malé háčky

Nabízí se otázka, jaké háčky na lovení ryb používáte? Jste zastáncem malých háčků nebo naopak těch větších? Doporučujeme spíše malé háčky, velké háčky už dávno nejsou tak atraktivní a in. Malý háček se lépe zachytává o kapří pysk, navíc se do nástrahy snáze zamaskuje a v tlamě je přirozenější.